Ładne gole i pierwsza zimowa wygrana Warty Poznań

Warta Poznań z pierwszym sparingowym zwycięstwem w zimowym okresie przygotowawczym. Piłkarze Dawida Szulczka pokonali 10. zespół ukraińskiej ekstraklasy ŁNZ Czerkasy 2:1.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Warty Poznań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Warty Poznań
W składzie zielonych zabrakło Adama Zrelaka, który po wyleczeniu urazu trenuje na razie tylko indywidualnie, a także Kajetana Szmyta. Młody skrzydłowy zmaga się z lekkim przeziębieniem i sztab szkoleniowy dał mu odpocząć.

Podopieczni Dawida Szulczka zaczęli zdecydowanie lepiej niż w pierwszym tegorocznym sparingu z Widzewem Łódź (1:5). Starali się atakować rywali pressingiem, co dało pozytywne efekty. Zdecydowanie poprawiła się gra w tyłach, pojawiły się też sytuacje strzeleckie.

Warta objęła prowadzenie w 37. minucie, gdy dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Stefan Savić, a piłkę w siatce umieścił niepilnowany testowany wahadłowy. Poznański klub nie podał nazwiska tego zawodnika, ale niewykluczone, że wkrótce je poznamy, bo gol był ładny, a wykończenie przebiegło bez zarzutu.

Wydawało się, że poznaniacy dowiozą skromne prowadzenie do przerwy, lecz tuż przed gwizdkiem oznajmiającym półmetek dali się zaskoczyć. Wyrównał potężnym strzałem pod poprzeczkę z ostrego kąta Denys Norenkow.

W drugiej części zieloni jednak nie spuszczali z tonu, nadal grali bardzo odważnie i w 57. minucie zaowocowało to odzyskaniem prowadzenia. Po zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońców, Mateusz Kupczak zgrał ją głową do Martona Eppela, a Węgier wykonał egzekucję atomowym uderzeniem z narożnika pola karnego. To był dość podobny gol do tego zdobytego wcześniej przez Ukraińców.

Warta wygrała 2:1 i poprawiła sobie humory przed dalszą częścią zgrupowania w tureckim Side. W następnym meczu kontrolnym, zaplanowanym na sobotę, drużyna ze stolicy Wielkopolski zmierzy się ze Slovanem Liberec.

Warta Poznań - ŁNZ Czerkasy 2:1 (1:1)
1:0 - zawodnik testowany 37'
1:1 - Denys Norenkow 45'
2:1 - Marton Eppel 57'

Skład Warty Poznań: Jędrzej Grobelny (46' Adrian Lis) - Wiktor Pleśnierowicz (82' Bartłomiej Babiarz), Dawid Szymonowicz (46' Patryk Rychlik), Dimitrios Stavropoulos (46' Bogdan Tiru), Niilo Maenpaa (59' Jakub Bartkowski), Maciej Żurawski (59' Jakub Paszkowski), Tomas Prikryl (46' Konrad Matuszewski), Miguel Luis (46' Mateusz Kupczak), Jakub Kiełb (46' Marton Eppel), zawodnik testowany (59' Dario Vizinger), Marton Eppel (33' Stefan Savić).

Jaki będzie wynik meczu Warta Poznań - Slovan Liberec?