Pierwsze sparingowe zwycięstwo lidera PKO Ekstraklasy

Śląsk Wrocław z pierwszą sparingową wygraną. Podopieczni Jacka Magiery pokonali 7. zespół słoweńskiej ekstraklasy NK Domżale 2:1.

Szymon Mierzyński
Mecz PKO Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław Materiały prasowe / Wiola Ufland / Pogoń Szczecin / Mecz PKO Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Lider naszej ligi już w 8. minucie objął prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Daniel Łukasik, a piłkę do siatki samobójczym strzałem głową skierował Lukas Hempt.

Wyrównanie padło jeszcze w pierwszej połowie. Z 25 metrów płasko uderzył Luka Topalović i Kacper Trelowski nie zdążył z interwencją.

Ostatnie słowo należało jednak do wrocławian. W 80. minucie faulowany w polu karnym rywala był Burak Ince, a jedenastkę bardzo pewnie wykorzystał Karol Borys.

Śląsk odniósł pierwsze sparingowe zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym (wcześniej przegrał 2:3 z Dinamem Zagrzeb i 1:3 z Hajdukiem Split).

Kolejny sprawdzian czeka drużynę Jacka Magiery w sobotę. Wtedy jej przeciwnikiem będzie Red Bull Salzburg.

Po powrocie do kraju, wrocławianie odbędą jeszcze próbę generalną przed potyczkami o stawkę, a będzie nią sparing z II-ligowym KKS 1925 Kalisz.

NK Domżale - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)
0:1 - Lukas Hempt (sam.) 8'
1:1 - Luka Topalović 35'
1:2 - Karol Borys (k.) 81'

Skład Śląska Wrocław: Kacper Trelowski (46' Bartosz Głogowski) - Michał Wróblewski (46' Lewuis Pena), Aleksander Paluszek (46' Jehor Macenko), Rosen Bożinow (46' Simeon Petrow), Mikołaj Tudruj, Daniel Łukasik, Karol Borys, Alen Mustafić (62' Burak Ince), Mateusz Żukowski (62' Kenneth Zohore), Patryk Szwedzik, Jakub Lutostański (62' Jakub Lutostański).

Czy Śląsk Wrocław wywalczy mistrzostwo Polski?