Legia Warszawa z wygraną w sparingu. Kuriozum z udziałem Josue

Drugie zwycięstwo Legii Warszawa w zimowym okresie przygotowawczym. W sobotę wicemistrz Polski pokonał Ordabasy Szymkent 1:0.

Szymon Mierzyński
Bingourou Kamara i Juergen Elitim (z lewej) WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Bingourou Kamara i Juergen Elitim (z lewej)
W rundzie jesiennej oba zespoły spotkały się w II rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy i górą w dwumeczu była drużyna Kosty Runjaicia. W sparingu było podobnie.

Decydująca bramka padła w 33. minucie. Mocny strzał z ostrego kąta oddał wtedy Juergen Elitim. Piłka przełamała rękawice bramkarza i wpadła do siatki.

Końcówka pierwszej połowy przebiegła kuriozalnie. Josue protestował przeciwko zbyt ostrej grze rywali, w efekcie sam musiał opuścić boisko, bo sędziemu nie spodobały się jego pretensje (ukarany został również jeden z Kazachów).

Następny mecz kontrolny legioniści rozegrają w czwartek, a ich przeciwnikiem będzie Rapid Wiedeń.

Wicemistrz Polski zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 32 pkt. Do liderującego Śląska Wrocław traci 9 "oczek".

Rundę wiosenną piłkarze ze stolicy zainaugurują w piątek 9 lutego o godz. 20.30, gdy w ramach 20. kolejki zmierzą się na Stadionie Śląskim z Ruchem Chorzów.

Legia Warszawa - Ordabasy Szymkent 1:0 (1:0)
1:0 - Juergen Elitim 33'

Skład Legii Warszawa: I połowa: Dominik Hładun - Marco Burch, Steve Kapuadi, Yuri Ribeiro, Ryoya Morishita, Rafał Augustyniak, Juergen Elitim, Patryk Kun, Josue (45' Wojciech Urbański), Blaz Kramer, Ernest Muci; II połowa: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk, Marco Burch (68' Jan Ziółkowski), Paweł Wszołek (68' Wojciech Urbański), Filip Rejczyk, Bartosz Kapustka, Gil Dias, Maciej Rosołek, Tomas Pekhart, Marc Gual.

Czy Legia Warszawa zakończy sezon na podium?