Widzew Łódź nie dał szans Warcie Poznań. Efektowne zwycięstwo w sparingu

W połowie stycznia Widzew osiągnął zdecydowanie lepszą formę niż Warta. Podopieczni Daniela Myśliwca wygrali z zielonymi aż 5:1.

Szymon Mierzyński
piłkarze Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Dla ekipy z Łodzi był to już drugi tej zimy sparing (wcześniej zremisowała 2:2 z Radomiakiem Radom), natomiast jej rywal sprawdził się dopiero po raz pierwszy.

O wysokim wyniku zdecydowała przede wszystkim pierwsza połowa, w której poznaniacy popełniali wiele błędów i bardzo łatwo dali sobie wbijać kolejne gole. W ich szeregach słabo funkcjonowało wyprowadzenie piłki, a szybkie straty napędzały przeciwnika.

Warta zaczęła grać lepiej po zmianie stron. Tuż po wznowieniu gry bramkę zdobył Stefan Savić, a później było kilka szans, po których zespół Dawida Szulczka mógł bardziej zniwelować straty.

Ostatnie słowo należało jednak do widzewiaków i w 90. minucie po rykoszecie gola na 5:1 zdobył Ernest Terpiłowski.

Obie drużyny udadzą się teraz do Turcji. Warta najbliższy sparing rozegra w środę, a jej rywalem będzie ukraiński ŁNZ Czerkasy. Drużyna Daniela Myśliwca dwa dni później zmierzy się ze słowackim AS Trencin.

Widzew Łódź - Warta Poznań 5:1 (4:0)
1:0 - Bartłomiej Pawłowski 4'
2:0 - Andrejs Ciganiks 9'
3:0 - Imad Rondić 33'
4:0 - Imad Rondić 45'
4:1 - Stefan Savić 46'
5:1 - Ernest Terpiłowski 89'

Widzew Łódź: Jakub Szymański - Paweł Zieliński (61' Wiktor Preuss), Mateusz Żyro (61' Daniel Chwałowski), Luis Silva (78' Antoni Klimek, 90' Łukasz Plichta), Andrejs Cigaņiks (46' Paweł Kwiatkowski), Fabio Nunes (46' Ernest Terpiłowski), Fran Alvarez (46' Dominik Kun), Marek Hanousek (61' Filip Przybułek), Bartłomiej Pawłowski (46' Ignacy Dawid), Dawid Tkacz (46' Antoni Klimek, 75' Jan Juśkiewicz), Imad Rondić (61' Jordi Sanchez).

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny (46' Adrian Lis) - Jakub Kiełb (46' Konrad Matuszewski), Dimitrios Stavropoulos (46' Bogdan Tiru), Patryk Rychlik (46' Dawid Szymonowicz, 78' Marcel Juszczak), Jakub Bartkowski, Tomas Prikryl (46' Igor Stańczak), Jakub Paszkowski (46' Maciej Żurawski), Mateusz Kupczak (46' Michał Kopczyński), Niilo Maenpaa (46' Stefan Savić), 54. Marton Eppel (46' Dario Vizinger), Filip Tonder (46' Kajetan Szmyt).

Czerwona kartka: Dawid Szymonowicz /73' za faul/ (Warta Poznań).

Która drużyna zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli?