Nie mógł grać dalej. Niepokojące wieści ws. Salaha

Kibice Liverpoolu martwią się o zdrowie Mohameda Salaha. Egipcjanin przedwcześnie zakończył swój udział w meczu Pucharu Narodów Afryki.

Rafał Szymański
Mohamed Salah Getty Images / Visionhaus / Na zdjęciu: Mohamed Salah
Po sensacyjnym remisie 1:1 z Mozambikiem, reprezentacja Egiptu stanęła przed większym wyzwaniem w Pucharze Narodów Afryki. Zgodnie z planem, w środowy wieczór Mohamed Salah i spółka spróbowali swoich sił z Ghaną.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Niestety, najbardziej wartościowy zawodnik na boisku nie będzie miło wspominał tego spotkania. W doliczonym czasie Salah padł na boisko i jak się okazało, nie był w stanie kontynuować gry.

Dziennikarze stacji "Sky Sports" ustalili, że filar Liverpoolu w trakcie meczu nabawił się kontuzji mięśniowej uda. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa w grze, bowiem piłkarz czeka na szczegółową diagnozę.

Uraz Salaha był początkiem problemów kadry Egiptu. Minutę po tym, jak opuścił boisko, Ghana wyszła na prowadzenie. Mohammed Kudus huknął sprzed pola karnego i zmieścił piłkę przy wewnętrznej części lewego słupka.

Być może Salah nie będzie w stanie pomóc Egiptowi w kolejnym meczu w ramach PNA. Na 22 stycznia zaplanowano spotkanie kadry z Wyspami Zielonego Przylądka.