To nie zdarza się często. "Polska" akcja w Serie A [WIDEO]

Bartosz Bereszyński asystował, a Szymon Żurkowski umieścił piłkę w siatce w starciu z Hellasem Werona. Ich Empoli przegrało jednak 1:2.

Rafał Szymański
strzał Żurkowskiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: strzał Żurkowskiego
Sztab szkoleniowy Michała Probierza z pewnością miał na uwadze sobotni mecz. W wyjściowym składzie Empoli FC znaleźli się Sebastian Walukiewicz i Bartosz Bereszyński, zaś w drugiej połowie wszedł debiutujący w barwach gości Szymon Żurkowski. Warto też odnotować występ Pawła Dawidowicza po stronie Hellasu Werona.

Ekipa z Werony w ciągu 56 minut gry wypracowała sobie dwubramkową przewagę. Najpierw swoją obecność na liście strzelców zaznaczył Milan Djurić, a następnie bramkarz przyjezdnych skapitulował po strzale Cyrila Ngonge.

Wspomniany Żurkowski zameldował się na murawie w 56. minucie i po chwili zobaczył żółty kartonik. Później środkowy pomocnik okrasił golem swój premierowy występ po powrocie do zespołu Aurelio Andreazzoliego.

Co istotne, w 64. minucie w roli asystenta wystąpił Bereszyński. Obrońca celnym dośrodkowaniem z prawej flanki wypatrzył Żurkowskiego, który najwyżej wyskoczył do piłki i strzałem głową wbił ją do siatki.

Trafienie Żurkowskiego nie wystarczyło, choć miejscowi kończyli mecz w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce Ondreja Dudy. Empoli przegrało 1:2 w starciu wyjazdowym z Hellasem w ramach 20. kolejki Serie A.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Żurkowski będzie podstawowym graczem Empoli?