Wpadka Fiorentiny. Wystarczył wczesny cios

Walczący o powrót do Ligi Mistrzów piłkarze ACF Fiorentiny ponieśli porażkę 0:1 z US Sassuolo. Po komplet punktów w sobotę sięgnęła Monza, a spotkanie w Lecce zakończyło się remisem.

Mecz Serie A: US Sassuolo - ACF Fiorentina PAP/EPA / Serena Campanini / Mecz Serie A: US Sassuolo - ACF Fiorentina
Piłkarze US Sassuolo lubią od czasu do czasu sprawiać niespodzianki w meczach z drużynami eksportowymi calcio. W sobotę Neroverdi podeszli bez respektu do pucharowicza z Florencji. W 9. minucie zdobyli prowadzenie strzałem na 1:0 Andrei Pinamontiego, który zakończył odważną szarżę na lewej stronie Marcusa Pedersena.

Po przerwie nie zmieniał się wynik, co nie oznacza, że na boisku nic się nie działo. Była nieuznana bramka Sassuolo, był niewykorzystany rzut karny przez Giacomo Bonaventurę z Fiorentiny. Uczestnik Ligi Konferencji Europy do końca nie znalazł sposobu nawet na doprowadzenie do remisu.

Marcin Listkowski i Mateusz Wieteska zobaczyli z ławek rezerwowych zremisowany 1:1 mecz US Lecce z Cagliari Calcio. Lecce prowadziło dzięki strzałowi Valentina Gendreya po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Drużyna z Sardynii odpowiedziała w dość podobnych okolicznościach, ponieważ po dorzuceniu z rzutu wolnego. Za ustalenie wyniku odpowiadał Gaetano Oristanio.

Najwięcej, ponieważ pięć goli padło w sobotę we Frosinone. Rewelacja Pucharu Włoch przebudziła się za późno, żeby zapunktować w pojedynku z Monzą. Dopiero po stracie trzech goli drużyna z regionu Lacjum odpowiedziała dwiema bramkami. Miała nawet nieco ponad kwadrans na dokończenie pościgu, jednak stanęło na wyniku 3:2 dla Monzy.

Nietypowy mecz ma za sobą Matias Soule z Frosinone Calcio, który najpierw wbił gola samobójczego, a następnie przymierzył z rzutu karnego do właściwej bramki.