Prawdziwe szaleństwo! Szokujący gol bramkarza [WIDEO]

32-letni Ally Adams piękniejszego gola może już się nie doczekać. Wystawiony w polu bramkarz wyśmienicie przymierzył z dystansu w drugiej lidze szkockiej. Internauci zbierają szczęki z podłogi.

Rafał Szymański
gol Adamsa Twitter / Iain Latto / Na zdjęciu: gol Adamsa
To miał być spacerek dla lidera tabeli drugiej ligi szkockiej. Zespół Raith grał przed własną publicznością z walczącym o utrzymanie Arbroath. Miejscowi prowadzili 2:0 dzięki bramkom Dylana Eastona oraz Jacka Hamiltona.

Problemy drużyny gości piętrzyły się. W 58. minucie Aaron Steele musiał opuścić boisko ze względu na problemy zdrowotne, a ławka rezerwowych była mocno okrojona. Menadżer już wcześniej wykorzystał trzy zmiany.

Na ławce rezerwowych pozostał jedynie Ally Adams. Trener nie miał innego wyjścia i kontuzjowanego obrońcę musiał zastąpić nominalnym bramkarzem. Wymuszona zmiana zapoczątkowała sensacyjne wydarzenia na stadionie Raith.

W 76. minucie właśnie Adams dopadł do piłki i z dużej odległość oddał rozpaczliwy strzał. Z całą pewnością golkiper nie wypracował tego elementu gry na treningach. Kibice byli w ciężkim szoku, gdy piłka wpadła za kołnierz byłego młodzieżowego reprezentanta Polski, Kevina Dąbrowskiego.

Nagranie z Adamsem w roli głównej robi furorę w mediach społecznościowych. Nagle na ustach kibiców znalazło się nazwisko bramkarza występującego przez całą karierę w niskich klasach rozgrywkowych.

Fantastyczna bramka Adamsa sprawiła, że goście poszli za ciosem. Leighton McIntosh strzałem z rzutu karnego ustalił rezultat meczu Abroath z Raith na 2:2.