Koniec serii Bologny. Kacper Urbański w pierwszym składzie

W Serie A trwa, pełna niespodzianek, 18. kolejka. Ważne zwycięstwo odniosła Atalanta, która ograła Lecce. W meczach Cagliari oraz Udinese z Bologną na boisku pojawili Polacy.

Michał Piegza
Ademola Lookman zdobył dla Atalanty jedynego gola w meczu z Lecce PAP/EPA / PAP/EPA/MICHELE MARAVIGLIA / Ademola Lookman zdobył dla Atalanty jedynego gola w meczu z Lecce
Za nami kolejne spotkania w ramach 18. kolejki Serie A. Na boiskach zobaczyliśmy kilku Polaków.

Kacper Urbański ma coraz wyższe notowania u trenera Bologny. Thiago Motta po raz pierwszy w sezonie wystawił Polaka w ligowym meczu w wyjściowym składzie.

Niepokonana w ostatnich tygodniach Bologna rywalizowała na wyjeździe z Udinese. Gospodarze prowadzili do przerwy 1:0. Łukasza Skorupskiego pokonał Roberto Pereyra. W 6. minucie Urbański został ukarany żółtą kartką. Polak na boisku przebywał do 74. minuty, a opuszczał plac gry przy stanie 3:0 dla miejscowych.

W 2. części zawodnicy Udinese jeszcze dwukrotnie pokonali Łukasza Skorupskiego. Gospodarze wygrali 3:0 i przerwali serię gości, którzy byli niepokonani w Serie A od 12 listopada.

Z kolei w meczu Cagliari z Empoli w składzie przyjezdnych pojawił się Sebastian Walukiewicz, całe spotkanie na ławce gospodarzy spędził natomiast Mateusz Wieteska. W potyczce gole nie padły. Obydwa zespoły nie przełamały się i wciąż plasują się w strefie spadkowej.

Walukiewicz mógł się przyczynić do porażki swojej drużyny. W 78. minucie w polu karnym trafił w twarz rywala. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale Elia Caprile obronił strzał Nicolasa Violi!

Ważne zwycięstwo odniosła Atalanta, która 1:0 pokonała Lecce i nie traci dystansu do najniższego stopnia podium. O wygranej zespołu z Bergamo zadecydował gol Ademoli Lookmana.

Cagliari Calcio - Empoli FC 0:0

Udinese Calcio - Bologna FC 3:0 (1:0)
1:0 - Pereyra 23'
2:0 - Lorenzo Lucca 48'
3:0 - Martin Payero 52'

Atalanta Bergamo - US Lecce 1:0 (0:0)
1:0 - Lookman 58'