"Złota asysta". Takie noty dostał Lewandowski

Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców w meczu Barcelony z Almerią (3:2), ale popisał się asystą przy decydującym golu, którego zdobył Sergi Roberto.

Dominika Pawlik
Robert Lewandowski Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
FC Barcelona stanęła przed szansą zrobienia sobie prezentu pod choinkę w postaci trzech punktów. W środę mierzyła się bowiem Almerią, jednym z najsłabszych zespołów tego sezonu La Liga.

Mimo wszystko spotkanie to było bardzo wyrównane. Rywale bardzo ambitnie podeszli do meczu z faworytem. Niewiele brakowało, a wszystko zakończyłoby się remisem, a w ostatecznym rozrachunku podziałem punktów.

Robert Lewandowski znów nie wpisał się na listę strzelców, ale jego występ miał w większości przypadków pozytywny wydźwięk. Polak popisał się asystą, po której Sergi Roberto zdobył zwycięską bramkę.

Serwis WhoScored ocenił występ napastnika na 8,4. Wyższe noty miało tylko dwóch zawodników, wspomniany Sergi Roberto oraz Raphinha (strzelec pierwszej bramki - przyp. red.). SofaScore wystawiła naszemu zawodnikowi notę 8,3 i tu podobnie - lepszych na boisku miało być od niego tylko dwóch kolegów.

Sport.es tak argumentował "szóstkę" dla Lewandowskiego: "Miał kilka bardzo wyraźnych sytuacji, ale nie wyregulował celownika. W drugiej połowie był zauważalnie lepszy, intensywny. Dał złotą asystę Sergiemu Roberto".

Serwis eldesmarque.com był znacznie bardziej krytyczny. Lewandowski otrzymał ocenę 4. "Zmarnował klarowną sytuację w polu karnym. Szukał luki, ale trafił na świetnie spisującego się Maximiano. W drugiej połowie jeszcze więcej takiej samej gry. Do znudzenia wpadał na bramkarza rywali" - czytamy.

"Polak był nieprecyzyjny w polu karny, ale uratował sytuację meczową w 83. minucie, asystując Sergiemu Roberto i zapobiegając kolejnej porażce Barcy" - podsumował występ Lewandowskiego portal fcbarcelonanoticias.com, ale nie wystawił mu noty.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)