Bundesliga: kolejna wpadka Borussii Dortmund. Sześć goli w Hoffenheim

Borussia znów nie wygrała w Bundeslidze. Tym razem zespół z Dortmundu tylko zremisował u siebie z 1.FSV Mainz 05 1:1. Natomiast ekipa TSG 1899 Hoffenheim podzieliła się punktami z SV Darmstadt 98, remisując 3:3.

Tomasz Rosiński
Julian Brandt (z lewej) i Phillipp Mwene (z prawej) PAP/EPA / CHRISTOPHER NEUNDORF / Na zdjęciu: Julian Brandt (z lewej) i Phillipp Mwene (z prawej)
Zarówno Borussia, jak i Mainz w ostatnim czasie zawodzą, gdyż nie potrafiły wygrać od pięciu spotkań biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Walcząca o udział w Lidze Mistrzów ekipa BVB chciała w końcu poprawić humory sobie i swoim kibicom zwyciężając z przedostatnią w tabeli drużyną 1.FSV.

Od startu spotkania podopieczni Edina Terzicia starali się narzucić swój styl gry i co chwila gościli pod polem karnym przyjezdnych. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 29. minucie, kiedy to znakomicie z rzutu wolnego przymierzył Julian Brandt.

Dortmundczycy w pierwszej połowie konfrontacji grali dobrze, ale byli nieskuteczni, co się na nich zemściło tuż przed przerwą. Wówczas dokładnie z lewej flanki dośrodkował Phillipp Mwene, zaś celnie główkował Sepp van den Berg.

Po zmianie stron Borussia Dortmund już tak nie przeważała jak w I odsłonie batalii, tempo rywalizacji spadło i ostatecznie żadnej z ekip już nie udało się strzelić zwycięskiej bramki.

Natomiast aż sześć goli obejrzeli kibice w Hoffenheim, gdzie piłkarze TSG 1899 trzykrotnie obejmowali prowadzenie, lecz ostatecznie zremisowali z Darmstadt 3:3. Bohaterem gości był Tim Skarke, który skompletował dublet.

Bundesliga, 16. kolejka:

Borussia Dortmund - 1.FSV Mainz 05 1:1 (1:1)
1:0 - Julian Brandt 29'
1:1 - Sepp van den Berg 43'

TSG 1899 Hoffenheim - SV Darmstadt 98 3:3 (2:1) 1:0 - Andrej Kramarić 14' (k.) 1:1 - Luca Pfeiffer 23' 2:1 - Ihlas Bebou 28' 2:2 - Tim Skarke 57' 3:2 - Ihlas Bebou 67' 3:3 - Tim Skarke 85'