Bundesliga: Union uciekł od strefy spadkowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Boris Streubel / Na zdjęciu: piłkarze 1.FC Unionu Berlin
Getty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: piłkarze 1.FC Unionu Berlin

1.FC Union Berlin zaczyna odrabiać straty po katastrofalnym początku sezonu. W środę zespół ze stolicy Niemiec wygrał 2:0 z inną walczącą o utrzymanie drużyną - 1.FC Koeln.

Obie drużyny walczą w tym sezonie o utrzymanie, choć aspiracje z pewnością mają wyższe. Zwłaszcza w Berlinie. Wszak 1.FC Union jeszcze kilka dni temu rywalizował w Lidze Mistrzów z Realem Madryt. Europejska przygoda dla zespołu ze stolicy Niemiec już się skończyła i teraz zespół prowadzony przez Nenada Bjelicę ma jeden cel: uniknięcie spadku z Bundesligi.

Zarówno Union, jak i ekipa z Kolonii gra w kratkę. Berlińczycy wygrali trzy mecze, a 1.FC Koeln tylko dwa spotkania. Stawka meczu była duża i nikt nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów.

Początkowo przewagę mieli goście, którzy częściej stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika. Brakowało im jednak skuteczności. Union umiejętnie się bronił, a swoich szans szukał w kontratakach. Wszystko zmieniło się w drugiej połowie.

To gospodarze przejęli inicjatywę i swoją przewagę potwierdzili w 55. minucie, kiedy to gola strzelił Benedict Hollerbach. Zespół z Berlina starał się jeszcze dobić przeciwnika i ta sztuka udała im się w ostatnim kwadransie za sprawą Davida Datro Fofany.

1.FC Union Berlin - 1.FC Koeln 2:0 (0:0) 1:0 - Benedict Hollerbach 55'  2:0 - David Datro Fofana 78'