"Samo próbowanie nie wystarczy". Hiszpańskie media oceniły "Lewego"

FC Barcelona znów nie zachwyciła i w 17. kolejce La Liga tylko zremisowała z Valencią 1:1. Zobacz, jakie noty od hiszpańskich mediów otrzymał za swój występ Robert Lewandowski.

Małgorzata Boluk
Robert Lewandowski Getty Images / Francisco Macia/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Drużyna Xaviego znów się nie popisała w La Liga i straciła cenne punkty w starciu z niżej notowanym zespołem - Valencią CF (---> RELACJA). FC Barcelona wyszła w drugiej połowie na prowadzenie po trafieniu Joao Felixa i wydawało się, że ma spotkanie pod kontrolą, ale nic bardziej mylnego.

W 70. minucie do wyrównania kapitalnym strzałem z dystansu doprowadził Hugo Guillamon. Obrońca klubu z Walencji huknął w samo "okienko". Więcej bramek w sobotnim spotkaniu już nie zobaczyliśmy.

Jak wypadł w meczu z Valencią CF Robert Lewandowski? Hiszpańskie media doceniły przede wszystkim jego aktywną postawę w pierwszej połowie, gdy popisał się m.in. efektownymi nożycami (---> ZOBACZ TUTAJ).

"Brakowało mu bramki, ale był bardziej elektryzujący niż w ostatnich tygodniach. Wiele wykończeń. Najlepszy był akrobatyczny, kąśliwy strzał z 25 metrów. Grał z myślą o bramce, ale nie strzelił gola" - pisał o Polaku kataloński "Sport", który ocenił go na "piątkę" (w skali od 1 do 10).

"Mundo Deportivo" ocen nie wystawia, ale służy zawsze barwnym komentarzem. "Uczestniczący" - takim słowem hiszpański dziennik opisał Roberta Lewandowskiego. A coś więcej? "Uparcie szukał celu. Spróbował szczęścia strzałem z dystansu, który niemal zaskoczył bramkarza Valencii i mocno angażował się w grę w pierwszej połowie. Później z więcej na mniej" - czytamy.

"El Desmarque" przyznało polskiemu napastnikowi notę "5", co jest jedną z najniższych ocen w szeregach FC Barcelony. "Miał okazje do zdobycia gola, ale nadal nie pokazał tego instynktu strzeleckiego, jaki miał w zeszłym sezonie" - uzasadnia dziennikarz.

Najbardziej surowa dla "Lewego" była "Marca", która wypomniała mu słabą skuteczność. 35-letni snajper katalońskiego klubu otrzymał "4". "Próbował na wszystkie sposoby. Trzeba to po prostu zrobić dobrze" - możemy przeczytać.

"Był bardzo aktywny, ale po przerwie stracił prezencję. Barcelona potrzebuje bramek Polaka. Samo próbowanie nie wystarczy..." - kończy dziennikarz popularnego, hiszpańskiego dziennika.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Jak ocenisz występ Roberta Lewandowskiego?