Ależ szpila Legii. Mistrzowsko zadrwiła z Holendrów po skandalu

W rewanżowym starciu z AZ Alkmaar (2:0) Josue był wiodącą postacią Legii Warszawa. Wpis stołecznego klubu zrobił furorę po meczu.

RS
Josue WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Josue
Kapitan poprowadził gospodarzy do bardzo istotnego zwycięstwa w Lidze Konferencji Europy. Po fantastycznej wrzutce Josue w 34. minucie, Yuri Ribeiro tylko dopełnił formalności, pokonując bramkarza AZ Alkmaar.

Od 53. minuty Holendrzy grali w osłabieniu, bowiem Bruno Martins Indi obejrzał czerwoną kartkę za faul na Josue. Przy golu na 2:0 autorstwa Blaza Kramera ofensywny pomocnik Legii Warszawa znów popisał się przepiękną asystą.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu w związku ze skandalem Alkmaar 33-latek został aresztowany i wrócił do Polski z kilkudziesięciogodzinnym opóźnieniem. "Wojskowi" nie mieli wątpliwości, kto zasłużył na miano bohatera czwartkowego spotkania.

Po końcowym gwizdku warszawianie opublikowali w serwisie X zdjęcie świętującego Josue z dopiskiem: "Dziś nie dało się go hehe zatrzymać". Było to wyraźne nawiązanie do aresztowania byłego reprezentanta Portugalii.

Doświadczony gracz ma swoje pięć minut. Sam Josue na antenie TVP Sport przekonywał jednak, że nie traktował rewanżowego meczu z AZ Alkmaar jak zemsty.