Nicola Zalewski zmazał plamę w Lidze Europy

Nicola Zalewski pomógł w zdobyciu dwóch goli w wygranym 3:0 meczu AS Romy z Sheriffem Tyraspol. Liverpool FC nie poradził sobie w mocno rezerwowym składzie. Z awansu cieszyli się w czwartek piłkarze Karabachu Agdam.

Nicola Zalewski Twitter / AS Roma / Na zdjęciu: Nicola Zalewski
AS Roma miała możliwość przeskoczenia na pierwsze miejsce w tabeli i rozpoczęcie pucharowej wiosny o dwa tygodnie później. Pierwszym warunkiem było wygranie na Stadio Olimpico z Sheriffem Tyraspol. Nicola Zalewski dostał możliwość zrehabilitowania się za czerwoną kartkę w poprzednim meczu przeciwko Fiorentinie i pokazał się ponownie w jedenastce Jose Mourinho.

Reprezentant Polski wykorzystał szansę i w pierwszej połowie asystował przy obu golach Giallorossich. Nicola Zalewski wykonał przedostatnie zagrania przy golach napastników Romelu Lukaku i Andrei Belottego. AS Roma zwyciężyła 2:0, ale to za mało na przesunięcie się w tabeli na pierwsze miejsce. Zachowała je Slavia Praga, która wygrała 4:0 z Servette Genewa.

Liverpool FC mógł bez stresu przystąpić do ostatniego meczu w grupie przeciwko Royale Union Saint-Gilloise. The Reds nie mogli już stracić pierwszego miejsca w grupie. Dlatego menedżer Juergen Klopp wystawił jedenastkę pełną dość anonimowych zawodników. Próbowała to wykorzystać była drużyna Kacpra Kozłowskiego i w wymianie ciosów w końcówce pierwszej połowy zapewniła sobie zwycięstwo 2:1.

W grupie H korespondencyjny pojedynek o awans stoczyli Molde FK z Karabachem Agdam, który w eliminacjach Ligi Mistrzów nie poradził sobie z Rakowem Częstochowa. Skoro Molde wcześnie straciło trzy gole w meczu z Bayerem 04 Leverkusen, to Karabach miał los w swoich rękach. Nie minęła minuta jego meczu z BK Hacken i mistrz Azerbejdżanu prowadził 1:0. Ostatecznie zwyciężył 2:1 i w przeciwieństwie do Molde powalczy wiosną w Lidze Europy.