Szalony finisz. Klub Mateusza Wieteski uratował wynik

Cagliari Calcio opuściło strefę spadkową w lidze włoskiej dzięki zwycięstwu 2:1 z US Sassuolo. Jeszcze w 90. minucie tego spotkania prowadzili gospodarze. Wszystko zmieniło się w doliczonym czasie.

Mecz Serie A: Cagliari Calcio - US Sassuolo PAP/EPA / Fabio Murru / Mecz Serie A: Cagliari Calcio - US Sassuolo
Mijały tygodnie, a Cagliari Calcio, jak nie potrafiło opuścić strefy spadkowej, tak pozostawało w niej. Drużyna Claudio Ranierego poprawiła wyniki w porównaniu z początkiem sezonu, ale cały czas brakowało jej punktów do przeskoczenia do bezpiecznej strefy. Dokonała tego w poniedziałek.

Także Neroverdi zaplątali się w walkę o pozostanie w elicie. Sassuolo jest co prawda na bezpiecznym miejscu w tabeli, ale zaliczka czterech punktów nad strefą spadkową nie wyglądała jeszcze bezpiecznie. Można było ją powiększyć dzięki dobremu wynikowi na Sardynii.

Kluby spotkały się po około półtorarocznej przerwie, która była spowodowana spadkiem Cagliari z Serie A. Od 2019 do 2021 roku kluby zremisowały ze sobą w pięciu meczach z rzędu. Następnie do głosu doszli gospodarze i w 2022 roku Sassuolo oraz Cagliari wykorzystali raz atut własnego stadionu.

W poniedziałek Sassuolo zdobyło prowadzenie 1:0 już w 7. minucie, kiedy to Martin Erlić główkował celnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Armanda Lauriente. Uderzenie było tak dobre, że Simone Scuffet nawet nie ruszył się na linii bramkowej. Od 62. minuty goście bronili skromnej zaliczki w dziesięciu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Ruana Tressoldiego.

Bramka na 1:1 padła już w doliczonym czasie po strzale Gianluci Lapaduli. Ponownie gol był po rzucie rożnym. Cagliari Calcio zwietrzyło szansę nie tylko na zapunktowanie, ale również na odwróceniu wyniku. Gospodarze postawili na swoim i zdążyli rozstrzygnąć mecz uderzeniem z przewrotki na 2:1 Leonardo Pavolettiego.

Mateusz Wieteska nie zagrał w ostatnich siedmiu meczach ligowych Cagliari.

Cagliari Calcio - US Sassuolo 2:1 (0:1)
0:1 - Martin Erlić 7'
1:1 - Gianluca Lapadula 90'
2:1 - Leonardo Pavoletti 90'

Cagliari: Simone Scuffet - Gabriele Zappa, Edoardo Goldaniga, Alberto Dossena, Tommaso Augello (90' Marco Mancosu) - Ibrahim Sulemana (59' Zito Luvumbo), Matteo Prati, Nahitan Nandez (59' Leonardo Pavoletti) - Nicolas Viola - Gianluca Lapadula, Gaetano Oristanio (75' Eldor Szomurodow)

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Martin Erlić, Ruan Tressoldi, Matias Vina (73' Nedim Bajrami) - Matheus Henrique, Uros Racić (81' Cristian Volpato) - Samuel Castillejo (65' Gianmarco Ferrari), Kristian Thorstvedt, Armand Lauriente (65' Marcus Pedersen) - Andrea Pinamonti (81' Samuele Mulattieri)

Żółte kartki: Goldaniga (Cagliari) oraz Lauriente, Ruan, Erlić, Consigli, Thorstvedt, Mulattieri (Sassuolo)

Czerwona kartka: Ruan Tressoldi (Sassuolo) /62' - za drugą żółtą/