Premier League. Zwycięstwo ekipy Polaka. Liverpool również wykonał swoje zadanie

Brighton, które walczy obecnie z problemami kadrowymi, odniosło w środę zwycięstwo nad Brentfordem (2:1). Polskich kibiców zapewne ucieszy fakt, iż znów na boisku zameldował się Jakub Moder.

Mateusz Byczkowski
zawodnicy Brighton Getty Images / Na zdjęciu: zawodnicy Brighton
Ponad 600 dni trwała przerwa od gry Jakuba Modera. Pomocnik reprezentacji Polski kilka tygodni temu pojawił się na boisku w spotkaniu przeciwko Nottingham Forest (3:2). On sam liczy, że pomoże kadrze w barażach o przyszłoroczne Euro 2024.

- Wiadomo, że będzie to możliwe tylko poprzez regularną grę w klubie. Na pewno trener nie powoła mnie za darmo. Zwłaszcza po takim długim urazie, gdzie nie było mnie ponad półtora roku i też w kadrze mnie nie byłoby ponad półtora roku - mówił (więcej TUTAJ).

Proces więc nadal trwa. Jakub Moder w środowym meczu z Brentfordem również wszedł na murawę - tym razem w 84. minucie.

Jego Brighton and Hove Albion pokonało rywala 2:1. Gole dla "Mew" strzelali Pascal Gross oraz Jack Hinshelwood. Trener Roberto De Zerbi jest zapewne zadowolony z powrotu 24-letniego podopiecznego. Szkoleniowiec nie mógł skorzystać z wielu piłkarzy w tym m.in. Ansu Fatiego, Lewisa Dunka, Adama Webstera czy Pervisa Estupinana.

Liverpool również zaliczy ten dzień do udanych. Zespół Juergena Kloppa wygrał z Sheffield United 2:0 po bramkach Virgila van Dijka, a także Dominika Szoboszlaia. Było to pierwsze wyjazdowe spotkanie "The Reds" w Premier League od września.