Kapitalna akcja Michała Karbownika. Polak wszedł na boisko i zrobił swoje

W drugiej połowie meczu z SV 07 Elversberg (5:1) Michał Karbownik pojawił się na murawie. Świetny rajd polskiego piłkarza wykończył Florian Niederlechner.

Rafał Szymański
Michał Karbownik Getty Images / Luciano Lima / Na zdjęciu: Michał Karbownik
Walcząca o powrót do elity Hertha Berlin zmierzyła się z SV 07 Elversberg i prowadził od 12. minuty, gdy piłkę do siatki skierował Linus Gechter. Rywale odpowiedzieli już kilkadziesiąt sekund później trafieniem Thore Jacobsena.

Następnie Florian Niederlechner zrobił show przed własną publicznością. Napastnik pierwszy raz wpisał się na listę strzelców w 23. minucie. W drugiej odsłonie ten sam zawodnik skompletował hat-tricka.

Michał Karbownik po przerwie zastąpił na murawie Marca Olivera Kempfa i dał próbkę swoich umiejętności w 67. minucie. Czterokrotny reprezentant Polski przebiegł połowę boiska z piłką, mijając kolejnych rywali, po czym obsłużył Niederlechnera. Snajper oddał strzał, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i zatrzepotała w siatce.

Rezultat na 5:1 ustalił Jonjoe Kenny. W 15. kolejce na zapleczu Bundesligi Hertha Berlin zdeklasowała drużynę SV 07 Elversberg.

Karbownik pozytywnie zaprezentował się w drugich 45 minutach. 22-latek zapisał w swoim dorobku pierwszą asystę po transferze definitywnym do Herthy.

Hertha Berlin - SV 07 Elversberg 5:1 (3:1)
1:0 - Linus Gechter 12'
1:1 - Thore Jacobsen 15'
2:1 - Florian Niederlechner 23'
3:1 - Florian Niederlechner 61'
4:1 - Florian Niederlechner 67'
5:1 - Jonjoe Kenny 71'

Leśnodorski uderza w Mioduskiego. Szokujące oskarżenia!