Bundesliga: Bayer nadal liderem. Borussia odwróciła losy meczu

Sporo emocji było w sobotnich meczach Bundesligi. Borussia Dortmund odwróciła losy spotkania z Borussią M'gladbach. Kolejne zwycięstwo odniósł Bayer 04 Leverkusen. Trwa natomiast kryzys 1.FC Unionu Berlin.

Łukasz Witczyk
Niclas Fuellkrug Getty Images / CHRISTOPHER NEUNDORF / Na zdjęciu: Niclas Fuellkrug
Wiele emocji dostarczyło spotkanie na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Miejscowa Borussia przegrywała po 28 minutach z Borussią M'gladbach 0:2. Gole dla gości strzelali Roco Reitz i Kouadio Kone. Radość przyjezdnych trwała jednak dosyć krótko. Cztery minuty później było już 2:2.

Borussia Dortmund po straceniu dwóch bramek rzuciła się do ataków i dopięła swego. Z bramek cieszyli się Marcel Sabitzer i Niclas Fullkrug, a to nie koniec, bo w 45. minucie do siatki przeciwników trafił Jamie Bynoe-Gittens. Goście na te ciosy nie zdołali odpowiedzieć i to dortmundczycy mogli cieszyć się z wygranej. W 97. minucie BVB jeszcze podwyższyło prowadzenie za sprawą Donyella Malena.

Pozycję lidera odzyskał Bayer 04 Leverkusen, który bez większych problemów pokonał Werder Brema. Rywale sami pomogli Aptekarzom, bo w 9. minucie do własnej bramki trafił Olivier Deman. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Jeremie Frimpong. W drugiej połowie trzecią bramkę dla Bayeru strzelił Alex Grimaldo. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział Dawid Kownacki.

Trwa kryzys Unionu Berlin, który u siebie tylko zremisował z FC Augsburg. Zespół ze stolicy Niemiec punkt uratował w 88. minucie, kiedy to gola strzelił Kevin Volland. W drugiej połowie berlińczycy nie wykorzystali rzutu karnego. Jedenastkę zmarnował Robin Knoche.

Podziałem punktów zakończyło się też spotkanie SC Freiburg - SV Darmstadt (1:1). Z kolei VfL Wolfsburg pokonał RB Lipsk 2:1. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Kamiński.

Wyniki:

1.FC Union Berlin - FC Augsburg 1:1 (0:1)
0:1 - Ermedin Demirović (k.) 39'
1:1 - Kevin Volland 88'

Werder Brema - Bayer 04 Leverkusen 0:3 (0:2)
0:1 - Olivier Deman (sam.) 9'
0:2 - Jeremie Frimpong 43'
0:3 - Alex Grimaldo 76'

Borussia Dortmund - Borussia M'gladbach 4:2 (3:2)

2:1 - Rogerio 67'

Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart 1:2 (1:2) 0:1 - Deniz Undav 1' 1:1 - Waldemar Anton (sam.) 26' 1:2 - Deniz Undav 45+1'

18 SV Darmstadt 98 30 3 8 19 30:72 17

Dawny podopieczny o Brzęczku. "Euro 2020 zostało mu zabrane"
Kolacja z papieżem, praca z mistrzem świata. Gracz z polskiej okręgówki zadziwia