Lewandowski bohaterem FC Barcelony. Polak przemówił po meczu

FC Barcelona wygrała z Deportivo Alaves 2:1. Ogromna w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który zdobył obie bramki dla Blaugrany. Polak zabrał głos po strzeleckim przełamaniu.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Ten mecz od początku nie układał się FC Barcelonie. Już w 18. sekundzie mistrzowie Hiszpanii stracili gola i byli zmuszeni do odrabiania strat. Blaugrana miała jednak problemy z tym, by znaleźć sposób na defensywę Deportivo Alaves. Na przerwę goście schodzili przy prowadzeniu 1:0.

Wszystko zmieniło się w drugiej połowie. Gigantyczna w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który błysnął skutecznością. Polak strzelił oba gole dla Barcy i zapewnił swojej drużynie bardzo ważne zwycięstwo.

Lewandowski miał też powody do radości, bo zaliczył strzeleckie przełamanie. Na gola czekał od 23 września, gdy w meczu z Celtą Vigo (3:2) również zaliczył dublet.

- Jestem zadowolony ze zwycięstwa i bramek, ale nie zaczęliśmy dobrze tego meczu. Straciliśmy gola na początku. Jesteśmy Barceloną i musimy dawać z siebie wszystko. W tym spotkaniu udało nam się wrócić, ale musimy być lepiej przygotowanymi psychicznie - powiedział Lewandowski, którego słowa cytuje twitterowy profil "ActualiteBarca".

Polak cieszył się z dużo lepszej gry w drugiej połowie. - Wtedy graliśmy lepiej, zdominowaliśmy na boisku przeciwnika. Pierwszego gola strzeliłem dzięki Kounde, który był blisko pola karnego rywala. Próbowaliśmy tego w pierwszej połowie, ale było to trudne - dodał "Lewy".

FC Barcelona zajmuje trzecie miejsce w tabeli La Liga. Mistrzowie Hiszpanii wywalczyli 30 punktów. Do drugiego Realu Madryt tracą dwa "oczka", a do liderującej Girony cztery.

Lewandowski w tym sezonie rozegrał w La Liga 11 spotkań i strzelił w nich 7 goli. Jego bilans uzupełniają trzy asysty.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)