Rewelacyjny lob był ozdobą meczu Interu Mediolan

Inter Mediolan spędzi przerwę reprezentacyjną na pierwszym miejscu w tabeli ligi włoskiej. Nerazzurri zwyciężyli 2:0 z Frosinone Calcio. Piłka znalazła się po raz pierwszy w bramce beniaminka po genialnym lobie Federico Dimarco.

Mecz Serie A: Inter Mediolan - Frosinone Calcio PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Serie A: Inter Mediolan - Frosinone Calcio
Inter Mediolan wymienia się z Juventusem prowadzeniem w tabeli ligi włoskiej. Po 12 kolejkach nie widać innego kandydata do zdobycia mistrzostwa kraju. Gubią punkty Milan, Atalanta, nie wspominając już o Napoli oraz rzymskich zespołach. W grze o scudetto dużo argumentów przemawia za zespołem Simone Inzaghiego, który na zakończenie kolejki powalczył na własnym stadionie z Frosinone Calcio.

Inter szalał w ofensywie od początku spotkania. Świetnych sytuacji podbramkowych nie wykorzystali kolejno Marcus Thuram, Lautaro Martinez oraz Henrich Mchitarjan. Tego już było za dużo i w końcówce pierwszej połowy uczestnik Ligi Mistrzów strzelił gola na 1:0. Dystans około 40 metrów, a nawet pozycja blisko linii bocznej nie przeszkodziła Federico Dimarco w wykonaniu rewelacyjnego loba. Stefano Turari był wysunięty za daleko od własnej bramki i już nic nie działał.

Znacznie prostsza była bramka na 2:0 Hakana Calhanoglu. Turek zabrał się za wykonanie rzutu karnego przyznanego za dziecinny faul na Marcusie Thuramie. Pomocnik położył bramkarza i w 48. minucie oddał strzał w odsłonięty narożnik.

Konfrontacja mogła jeszcze nabrać rumieńców, gdyby krótko po golu Hakana Calhanoglu, padła bramka kontaktowa. W 64. minucie Riccardo Marchizza oddał nieprzyjemne uderzenie zza pola karnego, ale poradził sobie z nim Yann Sommer. Szwajcar również dołożył cegiełkę do 10. zwycięstwa w sezonie ligowym Interu. Nerazzurri mają w listopadowej przerwie reprezentacyjnej o dwa punkty więcej niż Juventus.

Inter Mediolan - Frosinone Calcio 2:0 (1:0)
1:0 - Federico Dimarco 43'
2:0 - Hakan Calhanoglu (k.) 48'

Inter: Yann Sommer - Matteo Darmian, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni - Denzel Dumfries (61' Stefan de Vrij), Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu (81' Stefano Sensi), Henrich Mchitarjan (69' Davide Frattesi), Federico Dimarco (81' Carlos Augusto) - Marcus Thuram (69' Marko Arnautović), Lautaro Martinez

Frosinone: Stefano Turati - Caleb Okoli, Ilario Monterisi, Riccardo Marchizza - Pol Lirola (54' Arijon Ibrahimović), Enzo Barrenechea (82' Giuseppe Caso), Luca Mazzitelli (35' Marco Brescianini), Anthony Oyono - Matias Soule, Reinier (82' Kaio Jorge) - Marvin Cuni (55' Walid Khedira)

Żółta kartka: Brescianini (Frosinone)

Sędzia: Federico Dionisi