Liverpool FC dogonił rywali. Lekcja dla Brentford

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: radość piłkarzy Liverpool
PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: radość piłkarzy Liverpool

Liverpool FC nie dał żadnych szans Brentford FC. The Reds wygrali 3:0, a powinni triumfować zdecydowanie wyżej. Tym samym zespół dowodzony przez Juergena Kloppa dogonił w tabeli Arsenal FC.

Liverpool FC był zdecydowanym faworytem spotkania z Brentford FC. The Reds chcą włączyć się do walki o mistrzowski tytuł i nie mogą sobie pozwolić na wpadki. Brentford FC to jednak nieobliczalna drużyna, która już niejednokrotnie pokrzyżowała szyki wyżej notowanym drużynom.

Gospodarze od początku dominowali na boisku. Pierwszą połowę kończyli przy prowadzeniu 1:0 po trafieniu Mohameda Salaha, ale z trafień do siatki rywali cieszyli się trzykrotnie. Jednak gole autorstwa Darwin Nunez zostały anulowane po analizie zapisu VAR. Powód? Spalony.

Po przerwie zespół z Liverpoolu włączył jeszcze wyższy bieg i podwyższył prowadzenie. Po golach Salaha w 62. minucie i Diogo Joty w 74. minucie The Reds wygrali 3:0. Triumf mógł być jednak zdecydowanie wyższy, ale zabrakło skuteczności.

Dzięki wygranej Liverpool FC w tabeli Premier League zrównali się w tabeli z Manchesterem City i Arsenalem. Trzeba jednak dodać, że Obywatele mają rozegrany o jeden mecz mniej.

Całe spotkanie w barwach Aston Villi rozegrał Matty Cash. Jego zespół wygrał z Fulham FC 3:1. Z kolei w meczowej kadrze Brighton and Hove Albion znalazł się Jakub Moder, ale na boisku się nie pojawił. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział też Łukasz Fabiański (West Ham United).

Wyniki:

Liverpool FC - Brentford FC 3:0 (0:0) 1:0 - Mohamed Salah 39' 2:0 - Mohamed Salah 62' 3:0 - Diogo Jota 74'

Aston Villa - Fulham FC 3:1 (2:0) 1:0 - Antonee Robinson (sam.) 27' 2:0 - John McGinn 42' 3:0 - Ollie Watkins 64' 3:1 - Raul Jimenez 70'

Brighton and Hove Albion - Sheffield United 1:1 (1:0) 1:0 - Simon Adingra 6' 1:1 - Adam Webster (sam.) 73'

West Ham United - Nottingham Forest 3:2 (1:1) 1:0 - Lucas Paqueta 3' 1:1 - Taiwo Awoniyi 44' 1:2 - Anthony Elanga 63' 2:2 - Jarrod Bowen 65' 3:2 - Tomas Soucek 88'