Niespodziewane problemy Bayernu. Kane nie przestaje gonić Lewandowskiego

Harry Kane to piłkarz wybitny i w sobotę po raz kolejny się o tym przekonaliśmy. Anglik strzelił dwa gole, a Bayern Monachium pokonał Heidenheim 4:2 w meczu 11. kolejki Bundesligi.

Tomasz Galiński
Harry Kane i Dayot Upamecano PAP/EPA / Anna Szilagyi / Na zdjęciu: Harry Kane i Dayot Upamecano
Mecz długimi fragmentami był do tego stopnia nudny, że kibice zaczęli wiwatować, gdy zawodnicy przepędzali przesiadujące na murawie gołębie. Ale były też elementy piłkarskie, które zasługiwały na oklaski.

Największe zebrał oczywiście Harry Kane, bez którego Bayern miałby znacznie trudniejsze zadanie. Anglik rozpoczął strzelanie w 14. minucie, kiedy oddał genialny strzał przy samym słupku. Poprawił tuż przed przerwą, gdy dołożył głowę do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W obu przypadkach asystował Leroy Sane.

Kane ma już w tym sezonie 17 goli w Bundeslidze, a jesteśmy dopiero w 11. kolejce. Rekord Roberta Lewandowskiego jest więc bardzo poważnie zagrożony (41 bramek w sezonie 2020/21).

Wydawało się, że Bayern odniesie komfortowe zwycięstwo, ale między 67. i 70. minutą stało się coś niewiarygodnego i Hendenheim strzeliło dwa gole. Przyjezdni wykorzystali rozluźnienie w szeregach Bayernu, natomiast ostatnie słowo należało do gospodarzy. Trzy punkty mistrzowi Niemiec zapewnili rezerwowi: Raphael Guerreiro i Eric Maxim Choupo-Moting.

Do wspomnianej 67. minuty nic nie wskazywało na to, żebyśmy mieli jakiekolwiek emocje w tym meczu. Gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia, natomiast można było odnieść wrażenie, że grają w tzw. trybie ekonomicznym. Chcieli przede wszystkim za bardzo się nie zmęczyć i nie atakowali za wszelką cenę.

Do gola na 2:1 beniaminek z Heidenheim nie miał wiele do powiedzenia. W pierwszej połowie goście wypracowali na Allianz Arenie jedną sytuację, ale Tim Kleindienst kompletnie zgłupiał, gdy stanął oko w oko z Manuelem Neuerem i oddał fatalny strzał, nie zmuszając nawet Niemca do interwencji.

Częściej atakował Bayern, choć nie była to nawałnica. Najbliżej kolejnego gola był Sane, natomiast nie wykorzystał stuprocentowej szansy po dobrym podaniu z głębi pola i strzelił obok słupka. Nie usprawiedliwia go nawet fakt, że uderzał swoją słabszą prawą nogą.

W końcu jednak goście przeprowadzili składną kontrę, a Kleindienst trafił do siatki z kilku metrów po dobrym podaniu z prawej flanki. Trzy minuty później koszmarnie zachował się we własnym polu karnym Kim Min-jae, podał piłkę do Jana-Niklasa Beste, a ten zaskoczył Neuera.

Ale Bayern to Bayern i kiedy zaczęło się palić, to momentalnie sytuacja została opanowana. Bardzo szybko prowadzenie Bawarczykom przywrócił Raphael Guerreiro, a w końcówce bramkę zdobył drugi z rezerwowych Eric Maxim Choupo-Moting. I po tym ciosie rywale już się nie podnieśli.

Bayern Monachium - 1. FC Heidenheim 1846 4:2 (2:0)
1:0 Harry Kane 14'
2:0 Harry Kane 44'
2:1 Tim Kleindienst 67'
2:2 Jan-Niklas Beste 70'
3:2 Raphael Guerreiro 72'
4:2 Eric Maxim Choupo-Moting 85'

Bayern: Manuel Neuer - Noussair Mazraoui, Dayot Upamecano (61' Raphael Guerreiro), Kim Min-jae, Bouna Sarr - Serge Gnabry (61' Eric Maxim Choupo-Moting), Konrad Laimer, Aleksandar Pavlović (75' Alphonso Davies), Thomas Mueller (61' Mathys Tel), Leroy Sane - Harry Kane.

Heidenheim: Kevin Mueller - Omar Traore, Patrick Mainka, Benedikt Gimber (83' Stefan Schimmer), Jonas Foehrenbach - Eren Dinkci (83' Florian Pick), Norman Theuerkauf (61' Adrian Beck), Lennard Maloney (61' Kevin Sessa), Jan Schoeppner, Jan-Niklas Beste (90' Denis Thomalla) - Tim Kleindienst.