Tak FC Barcelona straciła gola z Szachtarem Donieck [WIDEO]

W meczu Szachtara Donieck z FC Barceloną w Lidze Mistrzów dość nieoczekiwanie to zespół z Ukrainy jako pierwszy strzelił gola. Danyło Sikan zaskoczył Marca-Andre ter Stegena.

Tomasz Galiński
Danyło Sikan strzela gola na 1:0 w meczu z FC Barceloną Twitter / Screen / Polsat Sport / Na zdjęciu: Danyło Sikan strzela gola na 1:0 w meczu z FC Barceloną
Xavi mówił na przedmeczowej konferencji prasowej, że jest w połowie drogi do odzyskania wielkiej FC Barcelony.

Mecz z Szachtarem Donieck miał służyć "przyklepaniu" awansu do fazy pucharowej. W poprzednich meczach Barca zdobyła komplet dziewięciu punktów i w klubie wszyscy liczyli na kolejny triumf.

Tymczasem to Ukraińcy jako pierwsi zabrali się do roboty. W 40. minucie Szachtar przeprowadził składną akcję i po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony Danyło Sikan strzelił gola głową.

Fatalnie w tej sytuacji zachował się Andreas Christensen, który kompletnie nie kontrolował ustawienia rywala i w ogóle nie podjął z nim walki w powietrzu.

Danyło Sikan strzela na 1:0

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)