Klub Karola Linettego poprawia swoją sytuację w Serie A

Poniedziałek dla gospodarzy w lidze włoskiej. Torino FC zwyciężyło w drugim meczu z rzędu. Tym razem 2:1 z US Sassuolo, a Karol Linetty rozegrał pełne spotkanie. Gorzej poszło drużynie Bartosza Bereszyńskiego i nieobecnego Sebastiana Walukiewicza.

Karol Linetty w barwach Torino FC Instagram / Karol Linetty / Karol Linetty w barwach Torino FC
Pojedynek w Turynie rozpoczął się mocnym uderzeniem. Minął nieco ponad kwadrans i oba zespoły zadały sobie po ciosie. Antonio Sanabria strzelił w 5. minucie na 1:0 dla Torino FC po płaskim dośrodkowaniu Adriena Tameze. US Sassuolo doprowadziło do remisu 1:1 uderzeniem Kristiana Thorstvedta z linii pola karnego, które zaskoczyło Vanję Milinkovicia-Savicia. Późniejsze ataki obu zespołów w pierwszej połowie nie były już skuteczne.

Torino zebrało się raz jeszcze do ataku po powrocie z szatni na boisko. Przy golu na 2:1 asystował po raz drugi Adrien Tameze. Podanie Francuza trafiła w pole karne do Nikoli Vlasicia, który pokonał Andreę Consiglego płaskim strzałem w kierunku dalszego narożnika. Sassuolo dostało karę za dziecinną stratę na własnej połowie boiska.

W drugim, poniedziałkowym meczu Frosinone Calcio zwyciężyło 2:1 z Empoli FC. Ważnym piłkarzem spotkania był Arijon Ibrahimović, który jednego gola dla beniaminka strzelił, a przy drugim asystował. Ibrahimović oddał potężne uderzenie z kilkunastu metrów pod poprzeczkę w bramce Etrita Berishy. Frosinone potwierdziło dobrym wynikiem przewagę w takich statystykach jak posiadanie piłki czy liczba strzałów.

Empoli poprawiło wynik dopiero w końcówce podstawowego czasu strzałem na 1:2 doświadczonego Francesco Caputo, ale na wyrównanie zabrakło sposobu. Do podstawowego składu zespołu z Toskanii powrócił Bartosz Bereszyński. Z kolei Sebastiana Walukiewicza nie było w kadrze Empoli.