Ważne gole Japończyka dla dołu tabeli Bundesligi

Takuma Asano był najważniejszym piłkarzem w meczu VfL Bochum z SV Darmstadt. Jego dwa gole dały zwycięstwo 2:1 Bochum i pozwoliły oddalić się od dna tabeli Bundesligi. Z kolei sytuacja gospodarzy pozostaje nieprzyjemna.

Piłkarze VfL Bochum w rundzie jesiennej w 2023 roku Instagram / VfL Bochum / Piłkarze VfL Bochum w rundzie jesiennej w 2023 roku
Kolejka w Bundeslidze rozpoczęła się pojedynkiem zespołów z dolnej połowy tabeli. Przed pierwszym gwizdkiem Marco Fritza drużyna z Bochum miała o punkt więcej niż Darmstadt. Oba kluby były stresująco blisko miejsca barażowego, a nawet strefy spadkowej.

Pierwszą szansę na gola mieli piłkarze Darmstadt, którzy nacisnęli na gości. Piłka przypadkowo trafiła na stopę Tima Starke blisko pola karnego Bochum, a ten oddał uderzenie. Po nim futbolówka odbiła się od słupka, od głowy bramkarza Manuela Riemanna, po czym wyszła na korner. Goście dostali ostrzeżenie w 10. minucie.

Riposta Bochum była konkretna, ponieważ goście zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem Takumy Asano w 25. minucie. Po wstrzeleniu Kevina Stoegera gospodarze zachowali się niezdarnie, a sprytny Japończyk zgarnął piłkę, wymanewrował Marcela Schuhena, po czym oddał uderzenie z bliska do sieci. VfL miał czego bronić na stadionie przeciwnika.

Przewaga nie wystarczyła gościom na długo. Do końca pierwszej połowy atakowało Darmstadt i jedna z akcji zakończyła się golem na 1:1 Fabiana Nuernbergera. Konkretna odległość od bramki nie przeszkodziła mu w skutecznym główkowaniu. Przy obu golach w pierwszej połowie "asystowali" rywale, więc prostych pomyłek nie brakowało.

W 54. minucie Bochum odzyskało prowadzenie, a na najważniejszego piłkarza wieczoru wyrastał Takuma Asano. Japończyk przymierzył w kierunku dalszego narożnika bramki z kilkunastu metrów po podaniu Philippa Hofmanna. Dziwnie zachowała się obrona Darmstadt. Gospodarzy było sześciu, ale biegali w nieokreślonych kierunkach i pozwolili na przymierzenie Takumie Asano.

Rywalizacja była ofensywna i Darmstadt miało swoje szanse na ponowne doprowadzenie do remisu. Nie wykorzystali ich Tim Starke oraz Luca Pfeiffer. Później tworzenie kolejnych sytuacji podbramkowych utrudniła czerwona kartka. Zobaczył ją Fabian Holland za faul na zawodniku wychodzącym na czystą pozycję.

SV Darmstadt 98 - VfL Bochum 1:2 (1:1)
0:1 - Takuma Asano 25'
1:1 - Fabian Nuernberger 43'
1:2 - Takuma Asano 54'

Darmstadt: Marcel Schuhen - Christoph Klarer, Christoph Zimmermann, Jannik Mueller - Matthias Bader (77' Filip Stojilković), Tobias Kempe (68' Oscar Vilhelmsson), Marvin Mehlem (89' Clemens Riedel), Fabian Holland, Fabian Nuernberger - Luca Pfeiffer (89' Fraser Hornby), Tim Skarke

Bochum: Manuel Riemann - Erhan Masović, Keven Schlotterbeck, Bernardo - Cristian Gamboa, Anthony Losilla (77' Tim Oermann), Kevin Stoeger (64' Noah Loosli), Patrick Osterhage - Moritz Broschinski (58' Moritz Kwarteng), Takuma Asano - Philipp Hofmann (77' Goncalo Paciencia)

Żółte kartki: Klarer, Skarke (Darmstadt) oraz Losilla, Gamboa, Kwarteng, Paciencia (Bochum)

Czerwona kartka: Fabian Holland (Darmstadt) /70' - za faul/

Sędzia: Marco Fritz