Bundesliga: Bayer uratował zwycięstwo, kryzys Unionu trwa

Pewne jest, że Bayer 04 Leverkusen po 10. kolejce będzie liderem Bundesligi. Aptekarze wygrali na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim 3:2. Kolejną porażkę zaliczył 1.FC Union Berlin. Tym razem zespół ze stolicy uległ Eintrachtowi Frankfurt 0:3.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy Bayeru 04 Leverkusen PAP/EPA / Ronald Wittek / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bayeru 04 Leverkusen
Bayer 04 Leverkusen kontynuuje świetny start sezonu. Aptekarze w sobotnim spotkaniu przeciwko TSG 1899 Hoffenheim odnieśli dziewiąte zwycięstwo. Tym razem musieli się jednak sporo napracować, by cieszyć się z kolejnych trzech punktów. Bayer prowadzenie objął w 9. minucie po trafieniu Floriana Wirtza, a już w doliczonym czasie gry wynik podwyższył Alex Grimaldo.

Prowadzenia 2:0 Bayer nie utrzymał długo. W ciągu dwóch minut TSG 1899 Hoffenheim doprowadził do wyrównania po golach Antona Stacha i Wouta Weghorstwa. Bayer uratował jednak zwycięstwo, a to za sprawą Alexa Grimaldo, który pokonał bramkarza rywali w 70. minucie.

1.FC Union Berlin w poprzednich rozgrywkach zaliczył najlepszy sezon w historii i zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale w tym berlińczykom daleko do najwyższej formy. Union zaliczył ósmą porażkę w obecnym sezonie. Tym razem musiał uznać wyższość Eintrachtu Frankfurt 0:3. Gole dla gości strzelili Omar Marmoush (dwa) i Nacho.

Borussia M'gladbach była blisko odniesienia wygranej nad SC Freiburg. Do 96. minuty goście prowadzili 3:2, ale wtedy ekipa z Fryburga doprowadziła do wyrównania. Stało się tak dzięki Vincenzo Grifo, który wykorzystał rzut karny.

Niespodziewanej porażki doznał RB Lipsk, który uległ ostatniemu w tabeli 1.FSV Mainz. Dla zespołu z Moguncji było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Mainz triumfowało 2:0. Z kolei spotkanie 1.FC Koeln z FC Augsburg zakończyło się remisem 1:1.

Wyniki:

TSG 1899 Hoffenheim - Bayer 04 Leverkusen 2:3 (0:2)

1:1 - Phillip Tietz 25'

1.FC Union Berlin - Eintracht Frankfurt 0:3 (0:2)
0:1 - Omar Marmoush 2'
0:2 - Omar Marmoush 14'
0:3 - Nacho 82'

1.FSV Mainz 05 - RB Lipsk 2:0 (0:0)
1:0 - Lee Jae-Sung 76'
2:0 - Leandro Barreiro 80'

SC Freiburg - Borussia M'gladbach 3:3 (1:3) 1:0 - Lucas Holer 7' 1:1 - Jordan Siebatcheu 25' 1:2 - Alassane Plea 29' 1:3 - Julian Weigl 39' 2:3 - Noah Wiesshaupt 70' 3:3 - Vincenzo Grifo (k.) 90+6'