Puchar Ligi Angielskiej. Manchester United rozbity u siebie

Manchesteru United nie zdobędzie Pucharu Ligi Angielskiej. Czerwone Diabły w spotkaniu 1/8 finału przegrały na Old Trafford Newcastle United 0:3.

Michał Piegza
Gracze Newcastle United cieszą się ze strzelenia goli piłkarzom PSG PAP/EPA / PAP/EPA/PETER POWELL / Gracze Newcastle United cieszą się ze strzelenia goli piłkarzom PSG
Dla graczy Manchester United lekiem, po ostatniej derbowej klęsce z Manchesterem City 0:3, miał być domowy mecz w Pucharze Ligi Angielskiej z Newcastle.

W Premier League zespoły dzielą dwa punkty, ale w czwartkowy wieczór gospodarze wyraźnie ustępowali rywalom.

Gracze Newcastle wynik otworzyli w 28. minucie, kiedy Miguel Almiron wykorzystał precyzyjne dogranie z drugiej linii. Osiem minut później wynik podwyższył Lewis Hall, który dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym.

Gospodarze starali się coś zdziałać, ale nie byli w stanie poważniej zagrozić przyjezdnym. Piłkarze Srok po godzinie gry pozbawili Czerwone Diabły jakichkolwiek nadziei, kiedy Joe Willock precyzyjnie, nie do obrony uderzył z okolic linii pola karnego.

Newcastle jako ostatnie wywalczyło awans do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej.

Manchester United - Newcastle United 0:3 (0:2)
0:1 - Miguel Almiron 28'
0:2 - Lewis Hall 36'
0:3 - Joe Willock 60'