Klub Adriana Benedyczaka zaskoczył w Pucharze Włoch

Parma pozostaje w walce o Puchar Włoch. Przedstawiciel Serie B zapewnił sobie zwycięstwo 4:2 z US Lecce w doliczonym czasie. Adrian Benedyczak zagrał w podstawowym składzie i był na boisku do 79. minuty.

Adrian Benedyczak w barwach Parmy YouTube / YouTube / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak w barwach Parmy
Piłkarze Parmy radzą sobie dobrze w Serie B i są głównymi kandydatami do awansu. Dobrym sprawdzianem dla zespołu Adriana Benedyczaka był mecz Pucharu Włoch z US Lecce. Wybrał się na południe Włoch i od początku meczu na Stadio Via del Mare sprawiał duże problemy gospodarzom. Po pierwszej połowie Parma prowadziła 2:0, a zaliczkę zawdzięczała strzałom Simona Sohma i Ange-Yoana Bonny'ego.

Lecce zabrało się do gonienia przeciwnika w drugiej połowie. Podrażnieni gospodarze doprowadzili do remisu 2:2 uderzeniami Roberto Piccolego i Gabriela Strefezzy. Tym samym Parma musiała zapomnieć o swoim prowadzeniu. Nie zrezygnowała natomiast z walki o awans i doprowadziła do wyniku 4:2 w doliczonym czasie. Jej następnym przeciwnikiem będzie ACF Fiorentina.

Adrian Benedyczak grał do 79. minuty, a Marcin Listkowski nie znalazł się w kadrze Lecce.

Genoa CFC uratowała się przed odpadnięciem z Pucharu Włoch, choć nie było to proste zadanie. Beniaminek Serie A stracił pierwszego gola w meczu na własnym stadionie z drugoligową AC Reggianą. Piłkarze z Genui zastanawiali się w przerwie nad sposobem na odrobienie strat.

Genoa doprowadziła do remisu 1:1 strzałem Ridgeciano Hapsa z dogrania George Puscasa. Taki wynik po 90 minutach oznaczał konieczność rozegrania dogrywki. W niej dali o sobie znać wprowadzeni z ławki rezerwowych liderzy Rossoblu. Albert Gudmundsson strzelił decydującego gola na 2:1 po asyście Rusłana Malinowskiego. Genoa w następnej rundzie po raz drugi w sezonie wygrać z Lazio.

Kontuzjowany Filip Jagiełło był poza kadrą Genoi.