"Majstersztyk, co za bramka". Zachwyty nad efektownym trafieniem [WIDEO]

W 10. kolejce Serie A Atalanta Bergamo pokonała Empoli FC 3:0. Ozdobą tego spotkania była bramka zdobyła przez Gianlucę Scamacciego, która otworzyła wynik meczu.

Jakub Fordon
uderzenie Gianluci Scamacci Twitter / ELEVEN SPORTS / Na zdjęciu: uderzenie Gianluci Scamacci
Na poniedziałek zaplanowano dwa ostatnie spotkania 10. kolejki włoskiej Serie A. W pierwszym z nich będące w strefie spadkowej Empoli FC podejmowało Atalantę Bergamo, która plasuje się w czołówce.

Goście byli zdecydowanymi faworytami tej rywalizacji i potwierdziło się to na boisku. Już w 5. minucie udało im się wyjść na prowadzenie, a wszystko za sprawą Gianluci Scamacci, który popisał się fantastycznym wykończeniem.

Futbolówka trafiła do 24-latka po podaniu Ademola Lookmana. Obrońca, który krył napastnika nie zdołał udanie interweniować, a ten przy przyjęciu mocno wypuścił sobie piłkę. Widząc to w jego kierunku ruszył bramkarz gospodarzy Etrit Berisha, jednak zostawił dziurę między nogami, co wykorzystał Scamaccia. Włoch zdecydował się na uderzenie piętką i w znakomity sposób otworzył wynik meczu.

"Majstersztyk, co za bramka!" - podpisał nagranie z trafieniem napastnik Atalanty oficjalny profil Eleven Sports.

Już w 29. minucie goście prowadzili 2:0 po trafieniu Teuna Koopmeinersa. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wynik spotkania ustalił Scamaccia, który drugi raz w tym meczu pokonał Berishę. Atalanta zwyciężyła 3:0 i dzięki temu zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli.