Lider Fortuna I ligi tym razem na tarczy

Niepowodzenie Odry Opole na stadionie Motoru Lublin, gdzie poniosła porażkę 0:2. Lepszy wynik w meczu na wyjeździe zanotowała Arka Gdynia, która zwyciężyła 2:1 z Resovią.

piłkarze Odry Opole WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Odry Opole
Poprzednia wygrana z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza pozwoliła Odrze Opole wypracować pokaźny kapitał nad zespołami spoza miejsc premiowanych awansem do PKO Ekstraklasy. Lider wybrał się w niedzielę na pojedynek z beniaminkiem Motorem Lublin i tym razem dostał zimny prysznic od wychodzącego z dołka zespołu Goncalo Feio.

Motor zapewnił sobie zwycięstwo 2:0 w drugiej połowie meczu. Przez ponad godzinę spotkania było bezbramkowo, a na decydujące przyspieszenie było stać beniaminka. W 67. minucie Arkadiusz Najemski zaskoczył lidera wbiegnięciem w pole karne i oddał strzał na 1:0 po dograniu Filipa Wójcika. Bramka na 2:0 padła już w doliczonym czasie za sprawą Kacpra Wełniaka, który wykończył kontratak po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Możliwość zbliżenia się w tabeli do Odry Opole wykorzystała Arka Gdynia. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego zanotowali lepszy wynik w meczu na wyjeździe i zwyciężyli 2:1 z Resovią.

Arka rozpoczęła strzelanie za sprawą akcji zakończonej przez Sebastiana Milewskiego w 18. minucie. Na tego gola Resovia jeszcze dość sprawne odpowiedziała uderzeniem na 1:1 Bartłomieja Ciepieli. Rozstrzygnięcie spotkania nastąpiło po przerwie. Olaf Kobacki poradził sobie z obrońcami z Rzeszowa i zakończył strzałem na 2:1 indywidualną akcję.