Krychowiak bohaterem. Pierwszy taki występ w tym sezonie

Grzegorz Krychowiak bohaterem Abha Club. Były reprezentant Polski strzelił bramkę na wagę zwycięstwa w meczu 11. kolejki Saudi Pro League przeciwko swojemu byłemu klubowi Al-Shabab (2:1).

Mateusz Kozanecki
Grzegorz Krychowiak Getty Images / MB Media / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Po zwolnieniu Czesława Michniewicza Abha Club zdaje się wychodzić z kryzysu. W sobotę podopieczni trenera Yousseffa Manaia zmierzyli się z Al Shabab. To właśnie z tego klubu do Abha przeniósł się Grzegorz Krychowiak.

Na większe emocje przyszło poczekać do drugiej połowy. W 71. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Iago Santos, wskutek czego goście grali w dziesiątkę.

Zaledwie dwie minuty później wynik otworzył Saad Bguir. Radość Krychowiaka i jego kolegów nie trwała jednak zbyt długo. Po 180 sekundach do wyrównania doprowadził Fahad Al-Muwallad.

W 82. minucie Abha Club rozgrywał rzut wolny niemal z linii końcowej boiska. Piłkę w pole karne posłał Bguir, który znalazł niepilnowanego Krychowiaka.

Polak nie zawahał się i uderzył z pierwszej piłki. To jego pierwszy gol w trwających rozgrywkach. 33-latek od razu popisał się trafieniem, które dało jego ekipie cenne trzy punkty.

Aktualnie Abha Club zajmuje 15. miejsce w tabeli Saudi Pro League z dorobkiem 10 punktów. Kolejne spotkanie ekipa Krychowiaka rozegra w sobotę, 4 listopada o godz. 16:00 czasu polskiego. Rywalem będzie 16. Al Akhdoud.