Po zwolnieniu Paulo Sousy światełka nie widać

Ponownie nieudany mecz Salernitany, która przegrała 0:1 z beniaminkiem Genoą CFC. Filip Jagiełło oraz Mateusz Łęgowski bez minut na boisku.

Mecz Serie A: Genoa CFC - Salernitana PAP/EPA / Luca Zennaro / Mecz Serie A: Genoa CFC - Salernitana
Salernitana rozegrała drugi mecz pod wodzą Filippo Inzaghiego, który zastąpił na stanowisku Paulo Sousę. Portugalczyk stracił pracę po nieudanym rozpoczęciu sezonu. Na razie drużyna z południa Italii nie przełamała się pod skrzydłami byłego napastnika reprezentacji Włoch. Z zaledwie czterema punktami pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli.

W piątek, na rozpoczęcie kolejki, Salernitana poniosła porażkę 0:1 z Genoą CFC. O pozostaniu kompletu punktów w Ligurii zdecydowała bramka Alberta Gudmundssona w 35. minucie. Napastnik dostał podanie od Rusłana Malinowskiego, a reszta należała już do niego. Skorzystał z wolnej przestrzeni i przymierzył do bramki Guillermo Ochoi płaskim strzałem z okolicy linii pola karnego.

Ani przez minutę nie pojawili się na boisku Polacy. Filip Jagiełło był poza kadrą Rossoblu. Mateusz Łęgowski przynajmniej zasiadł na ławce rezerwowych Salernitany, ale nie został wprowadzony przez Filippo Inzaghiego. To na razie początki kadencji Inzaghiego, ale sytuacja Łęgowskiego wyglądała lepiej pod wodzą poprzedniego szkoleniowca.

Genoa radzi sobie poprawnie w roli beniaminka, szczególnie w meczach na własnym stadionie. Drużyna z Ligurii ma po trzecim zwycięstwie w sezonie o pięć punktów więcej niż otwierające strefę spadkową Udinese Calcio.

Genoa CFC - US Salernitana 1919 1:0 (1:0)
1:0 - Albert Gudmundsson 35'

Genoa: Josep Martinez - Johan Vasquez, Mattia Bani (54' Koni De Winter), Radu Dragușin - Aaron Martin, Morten Frendrup, Milan Badelj (59' Kevin Strootman), Rusłan Malinowski (59' Berkan Kutlu), Stafano Sabelli (90' Alessandro Vogliacco) - Albert Gudmundsson, Mateo Retegui (46' Caleb Ekuban)

Salernitana: Guillermo Ochoa - Lorenzo Pirola, Norbert Gyomber, Matteo Lovato (64' Chukwubuikem Ikwuemesi) - Domagoj Bradarić (46' Junior Sambia), Lassana Coulibaly, Giulio Maggiore, Pasquale Mazzocchi - Jovane Cabral (77' Loum Tchaouna), Antonio Candreva (46' Emil Bohinen), Boulaye Dia

Żółte kartki: Malinowski, Bani, De Winter (Genoa) oraz Maggiore, Bradarić, Gyomber (Salernitana)

Sędzia: Davide Massa