Jak on to zrobił? Genialna bramka na meczu w Płocku [WIDEO]

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock wygrali wreszcie pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Mistrzów, pokonując Celje Pivovarnę Lasko 30:25. Punkty zostały w Polsce, ale najładniejszą bramkę zdobył gracz ze Słowenii. Spektakularną!

Michał Fabian
bramka Mitji Zanca w Lidze Mistrzów Twitter / Eurosport_PL / Na zdjęciu: bramka Mitji Zanca w Lidze Mistrzów
Po porażkach z FC Porto, GOG, Montpellier HB, SC Magdeburg oraz Telekomem Veszprem piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock w końcu przełamali się w Lidze Mistrzów.

W czwartek wicemistrzowie Polski podejmowali Celje Pivovarnę Lasko. Zespół ze Słowenii także nie zdobył wcześniej choćby punktu. Ze starcia ekip zamykających tabelę grupy B zwycięsko wyszli gospodarze (30:25).

Jednak to zawodnik gości przeprowadził najbardziej widowiskową akcję tego spotkania. Mitja Janc w 37. minucie trafił do siatki w niesamowitych okolicznościach.

20-letni Słoweniec przedzierał się środkiem boiska. Najpierw usiłował go zatrzymać Mirsad Terzić, w końcu przewrócił go Przemysław Krajewski. Jednak zanim Janc wylądował na parkiecie, oddał rzut z nieprawdopodobnej pozycji. Będąc tyłem do bramki. Sędziowie zaliczyli to trafienie.

To była jedna z ośmiu bramek zawodnika Celje Pivovarny Lasko w meczu w Płocku. W ekipie gospodarzy z takim samym dorobkiem zakończył go Dawid Dawydzik.

"Zobaczcie tę bramkę, nim ją wybiorą do topki kolejki!" - tak skomentował jego akcję Eurosport Polska na platformie "X".

Czytaj także: Nerwowa druga połowa. Trudna przeprawa mistrzów Polski Czytaj także: Trzęsienie ziemi w Wybrzeżu. Patryk Rombel nowym trenerem! ZOBACZ WIDEO: Medalistka olimpijska zachwyca w ciąży. Co za kreacja!