Lider Fortuna I ligi wygrał na przekór problemom

Odra Opole umacnia się na prowadzeniu na zapleczu PKO Ekstraklasy dzięki zwycięstwu 2:1 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Lider wygrał, choć jako pierwszy w meczu stracił gola.

piłkarze Odry Opole WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Odry Opole
Po badaniu się obu zespołów na początku meczu, przyspieszył Bruk-Bet Termalica Nieciecza i zdobył prowadzenie 1:0 strzałem Wiktora Biedrzyckiego. Obrońca wykorzystał rzut karny i w 23. minucie stało się jasne, że Arturowi Haluchowi tym razem nie uda się zachować czystego konta.

Odra Opole była podrażniona stratą gola i potrafiła doprowadzić do remisu 1:1 w pierwszej połowie. Nie obyło się bez pomocy przeciwnika, ponieważ jako ostatni piłki dotknął Taras Zawijskyj, przed jej lądowaniem w bramce zdezorientowanego Tomasza Loski.

Odra nie zamierzała zadowolić się doprowadzeniem do remisu. Piłkarskie przeciąganie liny zakończyło się w 74. minucie strzałem na 2:1 Borji Galana. Południowiec skorzystał z dogrania dopiero co wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko Dawida Czaplińskiego. W ten sposób opolanie zapewnili sobie ósme zwycięstwo w sezonie.

Odra ma pięć punktów przewagi nad trzecim w tabeli Górnikiem Łęczna. Drużyna Ireneusza Mamrota pozostaje niepokonana od początku sezonu, a w niedzielę już po raz siódmy zremisowała. Łęcznianie zanotowali wynik 1:1 w meczu z GKS-em Katowice. Byli na prowadzeniu, dzięki strzałowi Jonathana de Amo, aż do 84. minuty. GKS nie pozwolił jednak łęcznianom na utrzymanie przewagi i wyrównał uderzeniem Grzegorza Rogali.