Niedzielne strzelanie w Bundeslidze. Powrót Augbusrga

Jedenaście goli w dwóch niedzielnych meczach Bundesligi może robić wrażenie. Gracze FC Koeln pokonali Borussię M'gladbach, a Augsburg wygrał na wyjeździe z Heidenheim.

Michał Piegza
radość piłkarzy 1FC Koeln Getty Images / DeFodi Images / Na zdjęciu: radość piłkarzy 1.FC Koeln
W niedzielnych meczach Bundesligi kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł zespół FC Koeln. W domowej potyczce gospodarze dwukrotnie skutecznie wykonywali rzuty karne, co ostatecznie dało im zwycięstwo 3:1 i większe nadzieje na utrzymanie.

Siedem bramek padło w potyczce Heidenheim z Augsburgiem. Gospodarze po osiemnastu minutach prowadzili 2:0, ale do przerwy goście zdobyli trzy gole. Po zmianie stron Augsburg trafił jeszcze dwukrotnie i ostatecznie zwyciężył 5:2.

1.FC Koeln - Borussia M'gladbach 3:1 (1:0)
1:0 - Kainz (k.) 9'
1:1 - Elvedi 63'
2:1 - Kainz (k.) 76'
3:1 - Waldschmidt 90'

1. FC Heidenheim 1846 - FC Augsburg 2:5 (2:3)
1:0 - Kleindienst 17'
2:0 - Beste 18'