Czapki z głów. Messi zabrał rywali na karuzelę [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / CONMEBOL / Na zdjęciu: Messi w akcji
Twitter / CONMEBOL / Na zdjęciu: Messi w akcji

Lionel Messi w nocy z wtorku na środę zachwycił kibiców. Kapitan reprezentacji Argentyny w meczu z Peru (2:0) zdobył obie bramki i ośmieszał przeciwników.

Utytułowany zawodnik ma za sobą trudne tygodnie. Lionel Messi zmagał się z problemami zdrowotnymi, a na domiar złego jego Inter Miami nie zdołał zakwalifikować się do fazy play-off Major Soccer League.

36-latek odżył podczas przerwy na mecze międzynarodowe. W spotkaniu eliminacji MŚ 2026 z Peru popisał się dwoma trafieniami i w ten sposób zapewnił zwycięstwo 2:0 reprezentacji Argentyny nad Peru.

Dublet to nie wszystko. W pewnym momencie Messi cofnął się na własną połowę, próbując pomóc w rozegraniu. Przeciwnicy robili wszystko, żeby utrudnić sprawę filarowi Interu Miami, lecz ten był w doskonałej dyspozycji.

Po podaniu Lucasa Martineza Quarty na prawej stronie boiska pojawił się Messi i cztery razy zmienił kierunek gry, natomiast obaj Peruwiańczycy byli zdezorientowani. Mistrz świata przeprowadził efektowny drybling, po czym napędził kontratak "Albicelestes". Nagranie z nim w roli głównej cieszy się dużą popularnością w mediach społecznościowych.

W związku z tym, że Inter zakończył sezon za oceanem, Messiego czeka kilkumiesięczna przerwa od futbolu. Piłkarz zapowiedział już, że nie ma zamiaru udać się na wypożyczenie do innego klubu.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty