Skorzystali z przerwy na kadrę. Korona Kielce sparowała z Widzewem Łódź

W związku z przerwą na mecze reprezentacji w eliminacjach do Euro 2024, rozgrywki ligowe zostały zatrzymane. Wiele klubów skorzystało jednak z terminu, by zagrać gry kontrolne. W Kielcach Korona zmierzyła się z Widzewem Łódź.

Krzysztof Sędzicki
sparing Korona Kielce - Widzew Łódź Twitter / Korona Kielce / Na zdjęciu: sparing Korona Kielce - Widzew Łódź
W łódzkim zespole zabrakło powołanych do reprezentacji Słowacji Henricha Ravasa, Łotwy Andrejsa Ciganiksa i Polski do lat 19 Dawida Tkacza, a także zmagających się z urazami Bartłomieja Pawłowskiego oraz Sebastiana Kerka. Spotkanie było zamknięte dla mediów i publiczności na prośbę ekipy z Kielc.

Z przekazów klubowych wiemy jednak, że po pierwszej połowie to widzewiacy prowadzili 3:0. W 21. i 31. minucie do siatki koroniarzy trafił Antoni Klimek, zaś trzy minuty przed przerwą - Ernest Terpiłowski.

Z kolei trzy minuty po wznowieniu gry bramkę dla Korony zdobył Jewgienij Szykawka, a w 65. minucie gola kontaktowego strzelił Nono. Do końca spotkania to kielczanie byli bliżej trafienia wyrównującego, ale ostatecznie ono nie padło.

- W pierwszej połowie sami napędzaliśmy Widzew - rywal grał bardzo wysoko, a my za wszelką cenę chcieliśmy rozgrywać piłkę. W drugiej części spotkania skorygowaliśmy to i mieliśmy tego efekt. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć trzeciej bramki - ocenił sparing w klubowej telewizji Korony jej szkoleniowiec - Kamil Kuzera.

Oba zespoły swoje mecze w najbliższej - dwunastej - kolejce PKO Ekstraklasy rozegrają w niedzielę, 22 października. Korona zmierzy się w Radomiu z Radomiakiem o 12:30, a dwie i pół godziny później domowe spotkanie z Ruchem Chorzów rozpocznie ekipa z Łodzi.

Korona Kielce - Widzew Łódź 2:3 (0:3)

0:1 - Antoni Klimek 21'
0:2 - Antoni Klimek 31'
0:3 - Ernest Terpiłowski 42'
1:3 - Jauhienij Szykauka 48'
2:3 - Nono 65'

Korona: Xavier Dziekoński - Dominick Zator, Marius Briceag (46' Marcus Godinho), Jacek Podgórski, Jauhienij Szykauka, Ronaldo Deaconu, Miłosz Strzeboński (46' Nono), Yoav Hofmeister (46' Adam Chojecki), Miłosz Trojak (46' Piotr Malarczyk), Bartosz Kwiecień, Mateusz Czyżycki.

W drugiej połowie zagrali też: Radosław Turek, Jakub Przybysławski, Eryk Szymański, Paweł Rogula i Rafał Mamla

Widzew: Jan Krzywański - Luis da Silva, Mateusz Żyro (46' Paweł Zieliński), Juljan Shehu (46' Imad Rondić), Jordi Sanchez (60' Juljan Shehu), Ernest Terpiłowski (46' Mato Milos), Juan Ibiza (46' Fabio Nunes), Dominik Kun (60' Ignacy Dawid), Marek Hanousek (60' Filip Przybułek), Antoni Klimek, Patryk Stępiński (60' Ernest Terpiłowski).

Kto zakończy rundę jesienną na wyższej pozycji?