Hiszpania zatrzymała rewelację eliminacji Euro 2024

Nie było to proste zadanie, ale reprezentacja Hiszpanii odniosła zwycięstwo z dotychczas bezbłędną w eliminacjach Szkocją. Erling Haaland zdobył dwa gole w wygranym 4:0 meczu Norwegii z Cyprem.

Mecz el Euro 2024: Hiszpania - Szkocja PAP/EPA / Julio Munoz / Mecz el. Euro 2024: Hiszpania - Szkocja
Hiszpania zwyciężyła z przeciwnikiem z Wysp Brytyjskich 2:0. Szkoci stawili się w Sewilli po odniesieniu kompletu wygranych w pięciu wcześniejszych spotkaniach. Tym razem La Roja znaleźli sposób na pokonanie rywala. Ich przewaga w statystykach była niepodważalna, jednak na jej udokumentowanie trzeba było długo poczekać.

Na pierwszego gola Hiszpanii trzeba było poczekać do 73. minuty. W niej gospodarze przeprowadzili atak na prawej stronie boiska, a dośrodkowanie Jesusa Navasa zostało zakończone strzałem głową przez Alvaro Moratę. Na połowie Szkocji zrobiło się więcej miejsca, ponieważ goście próbowali uratować wynik w ostatnim kwadransie. W 86. minucie Oihan Sancet uderzył na 2:0 po katastrofalnym poślizgnięciu się Szkota.

W tej samej grupie Norwegia pozostaje jeszcze kandydatem do awansu. Wygrana 4:0 z Cyprem była jej czwartą z rzędu. Nie zawiedli napastnicy zespołu ze Skandynawii. Dwa gole zdobył Erling Haaland, a jednego Alexander Sorloth. Już w 81. minucie za ustalenie wyniku odpowiadał Fredrik Aursnes. Gospodarze przez całe spotkanie nie byli w stanie postraszyć Norwegii ani jednym uderzeniem celnym.