III liga. Szalona końcówka GKS-u Bełchatów. Straty Wieczystej bez konsekwencji

Za nami kolejne emocje w III lidze. W żadnej z grup nie doszło do zmiany lidera. Najbardziej skomplikowana sytuacja jest w grupie IV, w której prowadzi Wieczysta Kraków.

Michał Piegza
Piłkarze GKS-u Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Piłkarze GKS-u Bełchatów
Wciąż nie do zatrzymania jest lider grupy I. Lechia Tomaszów Mazowiecki w 11. kolejce pokonała w Legionowie Legionovię 2:1.

Długo wiele wskazywało na to, że wicelider GKS Bełchatów zakończy domową potyczkę z Wartą Sieradz bez punktów. Brunatni w końcówce zdobyli dwie bramki i wygrali 3:2.

Na 3. pozycję awansował Świt. Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego miała trudną przeprawę w Mławie, ale ostatecznie pokonała Mławiankę 3:2.

Wygrały rezerwy Legii Warszawa, które 2:1 ograły ŁKS Łomża. W tabeli drugi zespół Wojskowych plasuje się na 7. pozycji i do Legii traci dziewięć punktów.

Czołówka tabeli grupy I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Lechia Tomaszów Mazowiecki 11 28 25:12
2. GKS Bełchatów 11 23 24:14
3. Świt Nowy Dwór 11 23 24:10
4. Pelikan Łowicz 11 20 19:10

W grupie II nie zatrzymuje się Świt Skolwin. Lider w piątek 1:0, po golu z rzutu karnego już w 6. minucie, ograł KP Starogard Gdański. Świt powiększył przewagę nad wiceliderem. Wszystko dzięki temu, że Elana Toruń aż 0:3 uległa Flocie Świnoujście.

Na 2. miejsce wskoczyła Vineta Wolin. Stało się tak dzięki wygranej tej drużyny 3:2 ze Sotelem Gniewino. 4. w tabeli jest Zawisza Bydgoszcz, który ograł 1:0 Błęktinych Stargard.

Czołówka tabeli grupy II:

1. Świt Skolwin 11 29 26:7
2. Vineta Wolin 11 25 21:16
3. Elana Toruń 11 23 17:7
4. Zawisza Bydgoszcz 11 21 25:9

W grupie III Rekord Bielsko-Biała powiększa przewagę nad resztą drużyn. Lider 4:0 pokonał beniaminka LZS Starowice Dolne. Tylko zremisował 2. w tabeli Śląsk II. Wrocławianie jeszcze w 90. minucie meczu w Polkowicach z Górnikiem prowadzili 3:1. Gospodarze zdobyli dwa gole i uratowali punkt.

Dziesięć punktów do lidera traci 3. w lidze Lechia Zielona Góra, a 4. LKS Goczałkowice ma ich mniej o jedenaście.

Czołówka tabeli grupy III:

1. Rekord Bielsko-Biała 11 29 30:10
2. Śląsk II Wrocław 11 24 27:13
3. Lechia Zielona Góra 11 19 19:15
4. LKS Goczałkowice 11 18 16:10

W grupie IV tylko z punktem z wyjazdowej potyczki w Dębicy z Wisłoką wróciła Wieczysta. Krakowianie przegrywali od 34. minuty, ale w doliczonym czasie 1. połowy wyrównał Michał Fidziukiewicz.

Okazję awans na pozycję lidera zmarnował Avia. Świdniczanie 0:1 przegrali na własnym stadionie z Karpatami Krosno. Na 3. miejsce awansowała Siarka Tarnobrzeg, która zaczęła strzelać dopiero w końcówce i pokonała 3:0 Orlęta Radzyń Podlaski.