Pokazali nagranie. Zobacz, jak Lewandowski doznał kontuzji

Robert Lewandowski przedwcześnie opuścił boisko w meczu Ligi Mistrzów FC Porto - FC Barcelona. Telewizja Polsat zaprezentowała film, na którym widzimy, jak doszło do urazu polskiego napastnika.

Michał Fabian
kontuzja Roberta Lewandowskiego w meczu z FC Porto Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: kontuzja Roberta Lewandowskiego w meczu z FC Porto
W 21. minucie spotkania Ligi Mistrzów na Estadio do Dragao Robert Lewandowski ruszył z kontrą. Został jednak brutalnie "wycięty" przez Davida Carmo (sytuację można zobaczyć poniżej).

Stoper FC Porto zaatakował Polaka wślizgiem. "Lewy" padł na murawę z grymasem bólu na twarzy. Co ciekawe, sędzia Anthony Taylor nie odgwizdał nawet faulu w tej sytuacji.

Napastnik FC Barcelony wrócił do gry, ale nie był w stanie dotrwać nawet do przerwy. W 34. minucie zszedł z boiska, wyraźnie utykając na lewą nogę (więcej TUTAJ>>).

Lewandowski usiadł na ławce i przyłożył do nogi okład z lodu. Jego zmiennik Ferran Torres w końcówce pierwszej połowy pokonał golkipera FC Porto. Jak się później okazało, była to bramka na wagę trzech punktów. Barcelona wygrała bowiem 1:0.

Zobacz, jak doszło do urazu Lewandowskiego

A to zdjęcie "Lewego" już na ławce rezerwowych

Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz Lewandowskiego. Polscy kibice mają powody do niepokoju. 5 października nowy selekcjoner Michał Probierz ogłosi powołania na październikowe mecze eliminacji Euro 2024 - z Wyspami Owczymi i Mołdawią. Absencja kapitana byłaby dużym ciosem dla Biało-Czerwonych.