Liga Mistrzów: Lazio Rzym znów pokazało charakter i zdobyło Glasgow

W meczu 2. kolejki grupy E Ligi Mistrzów 2023/2024 Lazio Rzym przegrywało w Glasgow 0:1, ale dzięki bramce w doliczonym czasie gry zwyciężyło 2:1.

Tomasz Rosiński
Liam Scales (z prawej) i Ciro Immobile (w śrdoku) PAP/EPA / MARK RUNNACLES / Na zdjęciu: Liam Scales (z prawej) i Ciro Immobile (w śrdoku)
Na inaugurację nowego sezonu Ligi Mistrzów Celtic przegrał na wyjeździe z Feyenoordem Rotterdam 0:2, zaś Lazio uratowało remis z Atletico Madryt (1:1) po trafieniu swojego bramkarza Ivana Provedela w doliczonym czasie gry.

Rzymianie wydawali się faworytami środowej konfrontacji w Glasgow, ale szkocki zespół zamierzał postawić im trudne warunki gry i już w 12. minucie objął prowadzenie. Wówczas Matt O'Riley zagrał świetne, prostopadłe podanie do Kyogo Furuhashi, który pewnym uderzeniem z kilku metrów pokonał Provedela.

Jednakże podopieczni Maurizio Sarriego jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania po rzucie różnym. Alessio Romagnoli zgrał piłkę do Matiasa Vecino, który celnie główkował.

Później bardzo długo na tablicy świetlnej widniał remis i wydawało się, że konfrontacja zakończy się podziałem punktów. Jednakże Lazio Rzym ambitnie walczyło do końca i w piątej minucie doliczonego czasu gry zapewniło sobie triumf. Dokładnie z narożnika pola karnego dośrodkował Matteo Guendouzi, a piłkę głową do siatki skierował Pedro.

Liga Mistrzów, 2. kolejka gr. E:

Celtic Glasgow - Lazio Rzym 1:2 (1:1) 1:0 - Kyogo Furuhashi 12' 1:1 - Matias Vecino 29' 1:2 - Pedro 90+5'