Ależ to zrobił! Efektowny wolej Klicha [WIDEO]

Mateusz Klich przypomniał się selekcjonerowi. Piękny gol pomocnika D.C. United ustalił wynik meczu z Vancouver Whitecaps na 2:2.

Rafał Szymański
gol Klicha Twitter / Major Soccer League / Na zdjęciu: gol Klicha
Piłkarze Vancouver Whitecaps potrzebowali kilkudziesięciu sekund, żeby rozwiązać worek z bramkami. Już w drugiej minucie Brian White głową skierował piłkę do siatki. Następnie do wyrównania doprowadził Christian Benteke, który wykorzystał świetną asystę Theodore'a Ku-DiPietro.

W drugiej połowie gola na 2:1 dla gospodarzy z rzutu karnego strzelił Ryan Gauld. Potem show na BC Place skradł Mateusz Klich, który przebywał na placu gry od pierwszego gwizdka sędziego.

Po niewielkim zamieszaniu środkowy pomocnik dopadł do piłki przed polem karnym miejscowych i kapitalnie uderzył wolejem. Klich przymierzył wręcz idealnie, bo bramkarz nie zdołał sięgnąć piłki. W 69. minucie Polak obejrzał jeszcze żółtą kartkę.

Dzięki Klichowi D.C. United zremisowało 2:2 w Vancouver. 33-latek jest jedną z największych gwiazd zespołu z Waszyngtonu. Jego bilans w tym sezonie Major League Soccer to trzy gole i siedem asyst w 30 rozegranych spotkaniach. Być może selekcjoner Michał Probierz przywróci do do drużyny narodowej.

Vancouver Whitecaps - D.C. United 2:2 (1:1)
1:0 - Brian White 2'
1:1 - Christian Benteke 11'
2:1 - Ryan Gauld (k.) 57'
2:2 - Mateusz Klich 62'