Udana inauguracja reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski kobiet rozegrała pierwszy mecz w Lidze Narodów, która jest nowym formatem. Nasze piłkarki ograły w Atenach Grecję 3:1. Biało-Czerwone dzięki temu objęły prowadzenie w grupie B.

Jakub Fordon
reprezentacja Polski kobiet WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: reprezentacja Polski kobiet
Mimo że Liga Narodów wśród mężczyzn nie jest już nowością, to inaczej jest w przypadku kobiet. Te rozpoczęły dopiero zmagania w nowych rozgrywkach. Pierwsze spotkanie ma już za sobą reprezentacja Polski.

Nasze piłkarki udały się do Aten, gdzie ograły reprezentację Grecji kobiet 3:1. Dzięki temu to one obecnie zajmują pierwsze miejsce w grupie B.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Polek, bo nawet nie minęła minuta, a już było 1:0 za sprawą Ewy Pajor. Gospodynie szukały jednak gola wyrównującego i udało im się go zdobyć za sprawą Eleni Markou.

Na przerwę Biało-Czerwone schodziły z przewagą. Wszystko za sprawą trafienia Natalii Padilli-Bidas. To ona zakończyła akcję, w której chwilę wcześniej Pajor uderzyła w słupek.

W końcówce tego spotkania nasze piłkarki postawiły kropkę nad "i". Wynik tego pojedynku ustaliła Tanja Pawollek. Tym samym po trafieniach jej, Pajor i Padilli-Bidas Polki zwyciężyły 3:1 i objęły prowadzenie w grupie trzeciej, bo Serbki pokonały Ukrainki 2:1.

Grecja - Policja 1:3 (1:2)
0:1 - Ewa Pajor 1'
1:1 - Eleni Markou 24'
1:2 - Natalia Padilla 40'
1:3 - Tanja Pawollek 84'