Zieliński był wyróżniającą się postacią. "Niezbędna jakość" - piszą Włosi

Piotr Zieliński popisał się ładną asystą w meczu ligowym z Genoą (2:2). Reprezentant Polski był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku, jeśli chodzi o neapolitańczyków.

Rafał Szymański
Piotr Zieliński PAP/EPA / Sky Sport / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Ofensywny pomocnik wrócił na Półwysep Apeniński po przerwie reprezentacyjnej. W sobotni wieczór SSC Napoli mierzyło się z Genoą. Spotkanie czwartej kolejki Serie A zakończyło się zaskakującym rezultatem.

Goście uratowali remis 2:2 w 84. minucie, kiedy Matteo Politano wykorzystał kapitalną asystę w wykonaniu Piotra Zielińskiego. Aktualni mistrzowie Włoch niespodziewanie zgubili punkty w rywalizacji z beniaminkiem.

Mimo wszystko Zieliński zaliczył udany indywidualny występ. Eksperci "Sky Sport" przyznali mu notę "6,5", jedną z najwyższych w zespole (skala od "1" do "10").

Z kolei na "6" jego występ ocenił portal tuttomercatoweb.com. "Dobry początek, z kilkoma ciekawymi inicjatywami. Kiedy Napoli zmienia ustawienie, wychodzi z gry na połowie przeciwnika. Zaliczył dobrą asystę i przyczynił się do remisu 2:2" - uzasadniono.

Dziennikarze serwisu eurosport.it uważają, że reprezentant Polski zapracował na notę "7". "Tworzy sytuacje nawet wtedy, gdy Napoli wydaje się zanikłe. Niezbędna jakość" - zachwycali się eksperci.

Jest nadzieja. Na takiego Roberta Lewandowskiego czekamy (OPINIA)
Warta ruszyła z specjalną akcją przy okazji derbów miasta. Dotyczy nowego stadionu

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Zieliński będzie kluczowym graczem SSC Napoli w tym sezonie?