Lider "polskiej grupy" ukąsił rewelację eliminacji Euro 2024

Reprezentacja Czech wybrała się na mecz z Węgrami do Budapesztu. Szybko odpowiedziała na straconego gola i zremisowała 1:1 w spotkaniu towarzyskim.

Mecz towarzyski Węgier z Czechami w 2023 roku Instagram / ceskarepre / Mecz towarzyski Węgier z Czechami w 2023 roku
Czesi mają w niedzielę wolne w eliminacjach Euro 2024. Selekcjoner Jaroslav Silhavy nie pozwolił jednak podopiecznym na rozjechanie się po klubach, a zabrał ich na mecz towarzyski do Budapesztu. Węgrzy także radzą sobie dobrze i są na drodze do awansu na niemiecki turniej. Prowadzą w tabeli swojej grupy po trzech zwycięstwach oraz remisie, a w poprzednim meczu wygrali 2:1 z Serbią na belgradzkiej Marakanie.

W porównaniu ze zremisowanym 1:1 meczem z Albanią w eliminacjach Euro 2024 w jedenastce Czech ostał się jeden piłkarz - lider środka pola Tomas Soucek. Na pozostałych dziesięciu pozycjach doszło do zmian. W czeskim zespole zagrali między innymi Jakub Brabec, Lukas Masopust oraz Adam Hlozek. W bliższym galowemu zestawieniu wyszli na boisko Węgrzy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Pod czeską bramką najgroźniejszym piłkarzem był Rolland Sallai. W 10. minucie, po bardzo dobrym podaniu, strzelił w nogi Jindricha Stanka, a w 36. minucie spudłował z bliska. Po przeciwnej stronie boiska pokazał się Mojmir Chytil, ale z dogodnej pozycji oddał anemiczne uderzenie prosto w Denesa Dibusza.

Po przerwie goli już nie zabrakło. W 52. minucie wstrzelił się Rolland Sallai i wykorzystał trzecią z sytuacji podbramkowych. Pokonał czeskiego bramkarza strzałem bez przyjęcia po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Goście odpowiedzieli golem Vaclava Jurecki na 1:1 w 63. minucie po szybkim ataku, na zakończenie którego pozostało oddać strzał do odsłoniętej siatki.

Selekcjonerzy starali się jeszcze wpłynąć zmianami na sytuację w końcówce meczu towarzyskiego, ale wprowadzili więcej chaosu niż ożywienia. Dlatego starcie zakończyło się remisem 1:1.

Węgry - Czechy 1:1 (0:0)
1:0 - Roland Sallai 52'
1:1 - Vaclav Jurecka 63'

Węgry: Denes Dibusz - Adam Lang, Willi Orban (60' Attila Fiola), Attila Szalai - Loic Nego (84' Mihaly Kata), Zsolt Kalmar (46' Adam Nagy), Callum Styles (72' Krisztofer Horvath), Milos Kerkez - Roland Sallai (84' Kevin Csoboth), Dominik Szoboszlai - Barnabas Varga

Czechy: Jindrich Stanek - David Zima, Jakub Brabec (58' Tomas Holec), Patrizio Stronati - Lukas Masopust (58' Lucas Provod), Tomas Soucek, Michal Sadilek (83' Lukas Sadilek), Jaroslav Zeleny - Vaclav Jurecka (71' Vaclav Cerny), Mojmir Chytil (71' Ondrej Lingr), Adam Hlozek (83' Jan Kuchta)

Żółte kartki: Kalmar, Orban, Sallai (Węgry) oraz Sadilek, L. Provod, Kuchta (Czechy)

Sędzia: Igor Pajac (Chorwacja)

Czy Czechy będą najlepsze w grupie eliminacji Euro 2024?