Wysoki wynik w II lidze. Mocna odpowiedź na straconego gola

Radunia Stężyca straciła wcześnie gola w meczu z Olimpią Grudziądz. Rozdrażniona doprowadziła do wyniku 5:1 i zdobyła pierwsze miejsce w tabeli najniższego szczebla centralnego.

piłkarze Radunia Stężyca WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Radunia Stężyca
Radunia zaliczyła na początku meczu falstart, po którym jej kibice mogli zwątpić w bardzo pozytywne zakończenie. W 3. minucie Oskar Sikorski zdobył prowadzenie dla Olimpii Grudziądz strzałem głową po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka. Radunia nie rozpamiętywała jednak długo niepowodzenia i odpowiedziała już w 5. minucie strzałem Adama Płotki na 1:1.

Jeszcze w pierwszej połowie jedenastka ze Stężycy zdobyła prowadzenie 2:1. Napastnik Mateusz Kuzimski znalazł się w dobrym miejscu pola karnego i wykonał dobitkę strzału Wojciecha Łuczaka zatrzymanego przez Adriana Olszewskiego.

Druga połowa była popisem Michała Biskupa, który hat-trickiem ustalił wynik na 5:1. Tym razem to on wykonał dobitkę strzału Mateusza Kuzimskiego w 61. minucie. Olimpia jeszcze próbowała coś zdziałać, ale zamiast złapać kontakt z gospodarzami, to straciła kolejne bramki. Michał Biskup trafiał do siatki w ostatniej minucie podstawowego czasu, a także w doliczonych minutach.

Radunia objęła prowadzenie w tabeli z czterema zwycięstwami i czterema remisami w tabeli. Jedyny niepokonany drugoligowiec wyprzedził Zagłębie II Lubin oraz ŁKS II Łódź.

Radunia Stężyca - Olimpia Grudziądz 5:1 (2:1)
0:1 - Oskar Sikorski 2'
1:1 - Adam Płotka 5'
2:1 - Mateusz Kuzimski 39'
3:1 - Michał Biskup 61'
4:1 - Michał Biskup 90'
5:1 - Michał Biskup 90'

Radunia: Kacper Tułowiecki - Jakub Kwiatkowski, Tomasz Dejewski, Łukasz Bogusławski, Jonatan Straus, Wojciech Łuczak (59' Dmytro Baszłaj), Paweł Czajkowski (90' Maciej Dampc), Bartłomiej Kasprzak, Bartosz Bartkowiak (59' Michał Biskup), Adam Płotka, Mateusz Kuzimski (89' Patryk Mularczyk)

Olimpia: Adrian Olszewski - Oskar Sikorski, Artiom Rozgoniuc, Damian Kostkowski, Marcin Warcholak, Jan Bonikowski (63' Kacper Jarzec), Damian Vu Thanh (72' Kacper Rychert), Maciej Pałaszewski (63' Aghwan Papikjan), Dominik Frelek (77' Mateusz Sopoćko), Konrad Gutowski, Kostiantyn Czernij (77' Patryk Winsztal)

Żółte kartki: Płotka, Biskup (Radunia) oraz Czernij (Olimpia)

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radunia Stężyca awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?