Bolesne trzy minuty dla Serbii. Węgrzy na dobrym kursie

Reprezentacja Węgier umocniła się na pierwszym miejscu w grupie eliminacji Euro 2024 dzięki zwycięstwu 2:1 w Serbii. Potrzebowała na strzelenie swoich goli zaledwie trzech minut. W czwartek wygrywali także Duńczycy i Słoweńcy.

Aleksandar Mitrovic (z lewej) i Silvan Widmer PAP/EPA / Georgi Licovski / Na zdjęciu: Aleksandar Mitrovic (z lewej) i Silvan Widmer
Do pasjonującego meczu doszło na Bałkanach. Serbia podjęła Węgry na stadionie Rajko Miticia, czyli słynnej Marakanie. Przed pierwszym gwizdkiem obie reprezentacje miały po siedem punktów i zaliczyły jedno potknięcie w postaci remisu. Przed przerwą Węgrzy strzelili trzy gole, ale że jeden z nich był samobójczy, to musieli zadowolić się i tak niezłym prowadzeniem 2:1. Serbia miała 45 minut na poprawienie wyniku, ale Dlahović, Mitrović czy Tadić nie potrafili tego zrobić.

W tej samej grupie ochotę na awans do Euro 2024 ma Czarnogóra. W tym celu musiała odnieść zwycięstwo z Litwą. Była faworytem, ale w pierwszej połowie pokazała niewiele ciekawego. Skończyło się na zaledwie jednym strzale celnym po obu stronach stadionu w Kownie. Bezbramkowo było do 71. minuty, a później padły cztery gole. Prowadziła Litwa, miała przewagę Czarnogóra, po czym strzał Fiodora Czernycha w doliczonym czasie zdecydował o remisie 2:2.

Dania chciała wykorzystać mecz z San Marino do przeskoczenia na miejsce premiowane awansem. Drużyna nie rozpoczęła eliminacji w dobrym stylu, ale w meczu z zespołem z Półwyspu Apenińskiego nie mogła pozwolić sobie na niepowodzenie. Nie minęła pierwsza połowa i Dania była na prowadzeniu 3:0. Bramka na 4:0 padła już w doliczonym czasie dzięki strzałowi Yussufa Poulsena.

Słowenia zdobyła w czerwcowej przerwie reprezentacyjnej zaledwie punkt, a Irlandia Północna w ogóle nie zapunktowała. Dlatego obu zespołom zrobiło się daleko do miejsc premiowanych awansem. Słowenia nie potrafiła pokonać Wyspiarzy od 2008 roku w czterech spotkaniach. Drużyna znad Adriatyku ruszyła po przełamanie i strzeliła gola już w 3. minucie. Do szatni zabrała zaliczkę 3:1. Po przerwie jeszcze jedna wymiana ciosów, po której zrobiło się 4:2.