Mocne wejście Arkadiusza Milika. Trenerzy stawiają na Polaków

Arkadiusz Milik był zmiennikiem w wygranym 2:0 meczu Juventusu z Empoli i asystował przy golu. Bereszyński, Walukiewicz i Łęgowski po raz pierwszy w sezonie Serie A pokazali się w podstawowych składach swoich klubów.

Arkadiusz Milik w barwach Juventusu Twitter / Arkadiusz Milik / Arkadiusz Milik w barwach Juventusu
Wystarczyły dwa mecze w sezonie ligi włoskiej, żeby Juventus FC pokazał różne oblicza. Potrafił już zachwycić i rozczarować. Stara Dama zdobyła cztery punkty w spotkaniach z Udinese oraz Bologną. W niedzielę Bianconeri wybrali się na Stadio Carlo Castellani. Empoli FC miało za sobą serię trzech porażek w Pucharze Włoch i w Serie A, więc grało o przełamanie.

Po złych wynikach do podstawowego składu Empoli wskoczyli Bartosz Bereszyński i Sebastian Walukiewicz, a Arkadiusz Milik wszedł po stronie Juventusu w 71. minucie. Stara Dama prowadziła w tym momencie 1:0 dzięki bramce Danilo w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dużą szansę na podwyższenie wyniku miał Dusan Vlahović, ale nie wykorzystał rzutu karnego, przez co Juventus nie był jeszcze spokojny o wynik.

Bramka na 2:0 padła w 82. minucie, a Federico Chiesa pokonał Etrita Berishę po dograniu Arkadiusza Milika. Polak posłał piłkę na wolne pole za linię obrońców Empoli, a reszta należała już do reprezentanta Włoch. Na pełnej prędkości ominął bramkarza, po czym upadł i wstał, żeby na koniec rajdu strzelić do siatki z ostrego kąta.

US Salernitana 1919 wybrała się w krótką podróż do Lecce. Kluby z południa Włoch nie poniosły porażki we wcześniejszych dwóch spotkaniach. Podopieczni Paulo Sousy mieli za sobą dwa remisy i właśnie kompromisowych wyników mogli mieć już serdecznie dość. Po raz pierwszy w jedenastce Salernitany znalazł się Mateusz Łęgowski i grał do 77. minuty. Lecce otworzyło wynik na początku spotkania, a ustaliło go w doliczonym czasie strzałem na 2:0.

W Mediolanie doszło do starcia pucharowiczów. Inter, tradycyjnie w ostatnich latach, wystąpi w Lidze Mistrzów. Z kolei ACF Fiorentina, z trudem bo z trudem, ale awansowała w czwartek do Ligi Konferencji Europy. Tym samym podopieczni Vincenzo Italiano mieli znacznie mniej czasu na przygotowanie się do niedzielnego starcia z Interem. Było to widać na boisku, na którym rządzili Nerazzurri. Drużyna z Mediolanu wygrała 4:0, a kolejne dwa gole dołożył Lautaro Martinez.

Torino FC zmierzyło się z Genoą CFC. Oba kluby grały na początku sezonu z pucharowiczami. Zespół Karola Linettego przegrał z Milanem, a Genoa, choć nie poradziła sobie w meczu z Fiorentiną, to zaskakująco zwyciężyła z Lazio. Po podbiciu Rzymu drużyna Filipa Jagiełły próbowała zapunktować również w Turynie. W niedzielę na boisku pokazał się Linetty, ale gol na 1:0 padł już w doliczonym czasie po zejściu kadrowicza Fernando Santosa.