RB Lipsk nie bierze jeńców. Kolejna efektowna wygrana

W Bundeslidze o wpadce w 1. kolejce zapomniał już zespół RB. Drużyna z Lipska wygrała po raz drugi w sezonie. W niedzielę 3:0 pokonała w Berlinie Union. Pierwszy punkt w sezonie wywalczyło FC Koeln.

Michał Piegza
piłkarze RB Lipsk PAP/EPA / Leonhard Simon / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
Porażka RB w 1. kolejce z Bayerem 04 dobrze wpłynęła na graczy z Lipska, którzy wygrali dwa kolejne spotkania.

W 2. serii zespół rozgromił VfB Stuttgart. W niedzielę gracze RB wypunktowali Union. Drużyna z Berlina do tej potyczki miała na koncie komplet sześciu punktów.

Na premierowego gola w spotkaniu kibice czekali do 51. minuty. Bramkę zdobył Xavi Simons. Trzynaście minut później z boiska wyleciał Kevin Volland i pewne było, że gospodarzy nie będzie stać na wiele.

Zawodnicy z Lipska w końcówce wykorzystali fakt, że gospodarze odsłonili się i Benjamin Sesko dołożył dwa trafienia.

Remis we Frankfurcie. FC Koeln do przerwy prowadziło z Eintrachtem. Po przerwie gospodarze długo nie potrafili odpowiedzieć. Miejscowym wyrównać udało się na trzy minuty przed końcem gry. Gospodarze wciąż są niepokonani, goście mogli się cieszyć z pierwszej zdobyczy w sezonie.

1.FC Union Berlin - RB Lipsk 0:3 (0:1)
0:1 - Simons 51'
0:2 - Sesko 85'
0:3 - Sesko 87'

Eintracht Frankfurt - 1.FC Koeln 1:1 (0:1)
0:1 - Kainz (k.) 43'
1:1 - Nkounkou 87'